Reklama

5 naturalnych sposobów na lepszy wzrok

Zdolność do postrzegania i przetwarzania informacji przez oczy i mózg sprawia, że żyjemy w otoczeniu wielu wspaniałych rzeczy, takich jak natura, dzieła sztuki i architektura… Niestety, problemy ze wzrokiem są odkrywane u coraz większej liczby osób. Okulary nie zawsze są wygodne, ponieważ ograniczają pole widzenia i nie w każdej sytuacji można je nosić. Soczewki kontaktowe wymagają dużo zachodu i są dla niektórych zbyt uciążliwe. Przed kolejną wizytą u okulisty, wypróbuj te naturalne sposoby na poprawę wzroku - możesz być naprawdę zaskoczona efektami.

Reklama

Ćwicz swoje oczy

Tak jak reszta twojego ciała, oczy potrzebują ćwiczeń, aby pozostać zdrowymi, zwalczać infekcje i być w pełni sprawnymi. Każdego dnia większość ludzi używa swoich oczu tylko na kilka z możliwych sposobów, na przykład do czytania, koncentrowania się na drodze i wpatrywaniu się w ekran. Większość z takich czynności nie jest dla oczu naturalna i może niszczyć twój wzrok. Ćwiczenia będą stymulować wszystkie mięśnie w twoich oczach, rozgrzej więc je poprzez zakrycie ich na chwilę dłońmi. Przewróć oczami kilka razy w każdą stronę, skup wzrok na jednym przedmiocie, odsuwając i przysuwając go do siebie.

Odsuń się od światła

Większość ludzi pracuje w biurach lub w miejscach ze sztucznym oświetleniem, które niszczy wzrok. Oczywiście nie sugerujemy, żebyś rzuciła pracę dla dobra swoich oczu, ale weź pod uwagę, że światło emitowane przez ekrany komputerów, tablety, świetlówki lub słabe oświetlenie są naprawdę bardzo szkodliwe. Ten rodzaj sztucznego światła niszczy nerwy wzrokowe, więc postaraj się robić sobie kilka przerw w ciągu dnia, wyjdź na dwór, po parku

i popatrz na zielone liście drzew.

Nakarm swoje oczy

Oczy są jednym z najbardziej delikatnych narządów w twoim ciele. Potrzebują ogromnej ilości przeróżnych wartości odżywczych, aby zachować sprawność i zdrowie. Jedzenie tłustych, przetworzonych posiłków pełnych cukru i soli, może pozbawić je niezbędnej dawki minerałów. Produkty, które powinny pojawić się w twojej diecie to na pewno zielone warzywa liściaste, ryby zawierające kwasy omega-3, cytrusy, fasola i orzechy oraz marchewki. Możesz także przyjmować dodatkowo suplementy z witaminą D i kwasem omega-3.

Daj oczom przerwę

Każdy potrzebuje chwili relaksu, a twoje oczy nie są tu wyjątkiem. Są organem, którego używasz bardzo często i stale w ciągu dnia, dlatego potrzebują więcej odpoczynku, niż inne części ciała. Sen jest najważniejszy, bo wówczas odpoczywa także mózg. W tym czasie twoje oczy nie muszą dostosowywać się, żebyś widziała rzeczy wyraźnie, nie są narażone na działanie szkodliwego światła i mają chwilę, żeby odpocząć. Oprócz snu, musisz kilka razy dziennie robić przerwy dla oczu – po każdych 50 minutach pracy przy komputerze lub czytania, poświęć 10 minut na wyglądanie przez okno i wykonanie kilku ćwiczeń. Możesz także przyjmować suplementy z miłorzębu japońskiego, które sprawią, że twój mózg będzie lepiej odpoczywał, a twój wzrok poprawi się.

Zapobiegaj zamiast leczyć

Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje oczy zachowają zdrowie na długi czas – zapobiegaj! Poprawiaj swój wzrok dzięki naturalnym, bezpiecznym metodom. Jest to całkowicie możliwe, ale pamiętaj o regularnych badaniach kontrolnych. W ten sposób będziesz w stanie utrzymać swoje oczy w najlepszej kondycji.

Dbaj o swoje oczy. Choć twój wzrok może zostać łatwo uszkodzony przez wiele czynników środowiskowych i genetycznych, można poprawić go przy odrobinie poświęcenia i determinacji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama