Reklama

5 naturalnych sposobów leczenia choroby refluksowej przełyku

Chociaż nie jest to dolegliwość zagrażająca życiu, może być naprawdę nieprzyjemnym i kłopotliwym problemem, szczególnie w czasie, kiedy przebywasz w większym towarzystwie. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym znów poczujesz się dobrze we własnej skórze.

Reklama

Ratuj się imbirem

Imbir jest nie tylko świetnym lekiem na kaca, ale także może czynić cuda, kiedy dokucza ci refluks. Możesz kupować świeży imbir, kroić go na plasterki i moczyć je w gorącej wodzie przez 15-20 minut, a następnie wypijać napar. Możesz to robić kilka razy dziennie, na przykład przed każdym posiłkiem lub o konkretnych godzinach. Dodawaj imbiru do twoich ulubionych przepisów, a jeśli nie smakuje ci jako dodatek do wypieków, dodawaj go to napojów i koktajli. Imbir jest tak efektywny, ponieważ pomaga zachować naturalną kwasowość ciała pod kontrolą, ale również, ze względu na swoje przeciwbakteryjne

i antyoksydacyjne działanie, sprawia, włókna żołądka są silniejsze.

Zażywaj wapń

Wszyscy wiemy, że wapń jest niezbędny dla mocnych kości, ale to nie jedyna jego zaleta. Pomaga także w utrzymaniu kwasów żołądkowych na właściwym poziomie i zapobiega symptomom choroby refleksowej przełyku. Wapń znajduje się oczywiście w produktach mlecznych. Postaraj się więc dodać do swojej codziennej diety produkty takie jak świeże sardynki, łososia, jogurt naturalny i włoską kapustę. Unikaj sardynek puszkowanych, ponieważ dodaje się do nich dużo oleju roślinnego, soli i słodzików. Słodzone jogurty owocowe, przez wysoką zawartość cukru, także pogorszą tylko twój refluks.

Pamiętaj o oleju kokosowym

Większość olejów, które dodaje się do potraw, jest wytwarzana sztucznie i nie dostarcza nam żadnych wartości odżywczych. Tłuszcze te zapychają komórki i zaburzają ich normalne funkcjonowanie, co może prowadzić do cofania się kwasów żołądkowych. Pomocny okaże się olej kokosowy, który jest najzdrowszym i najbardziej wartościowym rodzajem oleju, jaki można znaleźć. Zniszczy on szkodliwe bakterie w żołądku, pomoże organizmowi w produkcji chlorku, który równoważy ilość naturalnych kwasów w żołądku i może pomóc w zapobieganiu choroby refluksowej przełyku. Dodatkową korzyścią jest to, że zniweluje szkody, które już powstały.

Witamina D

Spędzanie czasu ma dworze sprawia, że życie staje się szczęśliwsze i zdrowsze. Trzeba pamiętać o tym, że przebywanie na łonie natury, szczególnie w słoneczne dni, sprawi, że organizm otrzyma więcej niezbędnej witaminy D. Witamina ta zrównoważy produkcję ponad 200 naturalnych antybakteryjnych związków chemicznych, które zwalczą nieprawidłowości w żołądku i pomogą w leczeniu refluksu. Te peptydy przeciwbakteryjne również wzmocnią układ odpornościowy i pomogą organizmowi zwalczać przyszłe infekcje. Można także przyjmować witaminę D w postaci suplementu.

Sok z aloesu

Aloes to nie tylko źródło nawilżenia dla skóry, ale także naturalny lek przeciwzapalny, który załagodzi wszelkie dolegliwości żołądkowe, także objawy choroby refluksowej. Aby maksymalnie wykorzystać dobrodziejstwa aloesu, zmieszaj pół kubka soku z połową kubka wody i wypijaj taki napój przed każdym posiłkiem lub przynajmniej dwa razy dziennie. Musisz wiedzieć, że aloes ma działanie przeczyszczające, ale niektórzy producenci usuwają odpowiedzialny za to składnik ze swoich soków. Poza przyjmowaniem aloesu, spróbuj ograniczyć niektórych pokarmów i napoje, takie jak: alkohol, kofeina, pomidory, smażone potrawy, napoje gazowane i dania pikantne - wszystkie bardzo podrażniają żołądek.

Możliwe, że upłynie trochę czasu, zanim zauważysz poprawę, ale jeśli będziesz stosować wszystkie 5 naturalnych środków, różnica powinna być znaczna i objawy choroby refleksowej przełyku powinny ustąpić.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama