5 domowych sposobów na zaparcia

Gdy masz zaparcia, to naprawdę nie ma żartów. Mogą być bolesne, irytujące, a czasami nawet wyniszczające. Zaparcia mogą być powodowane przez szereg czynników, w tym odwodnienie lub brak aktywności fizycznej i większość ludzi cierpi na nie w pewnym momencie swojego życia. Jeśli przyjdzie ci się zmierzyć z zaparciami, silny środek przeczyszczający z apteki może nie być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ organizm może stać się od niego uzależniony. Zamiast tego, spróbuj czegoś bardziej naturalnego, na przykład jednego z naszych pięciu domowych sposobów na zaparcia, które naprawdę działają.

Kawa

Niespodziewanie, zwykła filiżanka kawy może pomóc ci w godzinach porannych. Nie tylko cię rozbudzi, ale także, dzięki kofeinie, pobudzi twój system trawienny. Nie należy pić za dużo kawy, bo ma ona również działanie moczopędne, co może prowadzić do odwodnienia, które będzie tylko pogarszać zaparcia.

Olej rycynowy

Olej rycynowy jest kolejnym skutecznym środkiem na zaparcia. Jedna lub dwie łyżeczki oleju rycynowego, najlepiej na pusty żołądek, będą stymulować pracę jelita cienkiego i grubego. Jeśli nie lubisz smaku tego oleju, spróbuj zmieszać go z sokiem owocowym. Poprawę zauważysz w ciągu zaledwie kilku godzin.

Ćwiczenia

Nie tylko dieta może mieć wpływ na ruchy jelit. Brak aktywności fizycznej może również powodować zaparcia. Wiele osób spędza teraz dużo więcej czasu na siedząco raczej, niż aktywnie. Może to spowodować, że system będzie zatykać się. Zaparcia mogą być niewygodne, ale jeśli wstaniesz i poruszasz się, możesz sobie tylko pomóc.

Nasiona lnu

Siemię lniane jest jeszcze jednym z dobrze znanych domowych sposobów na zaparcia. Jest skuteczne w łagodnych przypadkach. Jest bogate w błonnik, oddziałuje na ściany jelit i zwiększa liczbę wypróżnień. Aby korzystać z nasion lnu jako naturalnego środka przeczyszczającego, możesz po prostu dodać jedną łyżkę nasion lnu do smoothie lub soku owocowego.

Melasa

Melasa, która jest surowym sokiem z trzciny cukrowej, który został zakonserwowany poprzez pasteryzację, jest również jednym z bardzo dobrych środków na zaparcia. Dodaj łyżkę melasy do gorącej wody lub gorącego mleka. Jak w przypadku wszystkich naszych naturalnych środków na zaparcia, uważaj, aby nie przyjąć za dużej dawki, ponieważ mogą mieć naprawdę bardzo silne działanie przeczyszczające!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama