Reklama

5 domowych sposobów na przebarwienia posłoneczne

Posłoneczne przebarwienia skóry, to najczęstsza pamiątka z gorących wakacji. Lato to najlepszy czas dla nas, lecz nie dla naszej skóry. Zbyt długa ekspozycja skóry na słońce może doprowadzić do powstania przebarwień skóry. Są to jasne lub ciemno brązowe zmiany. Oto kilka domowych sposobów na poradzenie sobie z przebarwieniami w domowy sposób.

Reklama

Żel aloesowy

Aloes ma właściwości chłodzące i lecznicze, które znacząco mogą zmniejszyć przebarwienia słoneczne. Regularne stosowanie żelu przez dwa miesiące może z dobrym skutkiem rozjaśnić plamy.

Ocet jabłkowy i sok z cytryny

Ocet jabłkowy i sok z cytryny łączą ze sobą kwasy alfa-hydroksylowe i kwas cytrynowy w sposób naturalny. Połącz ze sobą po pół łyżeczki każdego ze składników i nałóż na zmienionym obszarze skóry. Pozostawienie mikstury na skórze przez noc może dać lepsze rezultaty.

Sok z cytryny

Łagodny sok z cytryny można stosować do rozjaśniania przebarwień. Co więcej stosowanie soku z cytryny na skórę przyspiesza proces tworzenia nowych komórek skóry i usuwanie martwych. Wetrzyj sok z cytryny na przebarwienie i zostaw na 20 minut. Następnie spłucz sok zimną woda. Jeśli twoja skóra jest sucha, nawilż ją zaraz po zastosowaniu soku. Gdy twoja skóra jest wrażliwa, wówczas rozcieńcz sok odrobiną wody.

Zielona herbata

Zaparz torebkę zielonej herbaty. Gdy przestygnie zanurz w niej wacik i przemyj miejsce przebarwienia. Kurację powtarzaj dwa razy dziennie.

Mleko

Kwas mlekowy stosowany bezpośrednio na przebarwienia sprawi, że znikną. Przebarwienie przemyj wacikiem nasączonym mlekiem i zostaw na 15 minut. Po czym zmyj.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama