Reklama

5 domowych sposobów na pozbycie się gęsiej skórki

Gęsia skórka, której nazwa medyczna to keratosis pilaris, to wynik nieprawidłowości w skórze objawiający się małymi guzkami podobnymi do wyprysków trądzikowych, które pojawiają się na policzkach, ramionach i pośladkach. Guzki te są suche i szorstkie w dotyku, a ponadto mogą powodować świąd i uczucie dyskomfortu. Gęsią skórkę powoduje nadmiar białka o nazwie keratyna. Zapycha ona mieszki włosowe, co prowadzi do powstania guzków. Skóra przypomina wówczas w dotyku papier ścierny, a wyglądem podobna jest do gęsiej skórki. Istnieją jednak domowe sposoby, które są skuteczne w leczeniu gęsiej skórki.

Reklama

Zastosuj olej kokosowy

Wystarczy wymieszać nieco białego i brązowego cukru z olejem kokosowym, dodać łyżeczkę miodu (który nawilży skórę) i nałożyć powstałą w ten sposób pastę na zmienioną skórę. Przez kilka minut wcieramy ją, a następnie spłukujemy. Stosuj taki zabieg codziennie, aby złagodzić świąd i uczucie dyskomfortu.

Stosuj roztwór octu jabłkowego

Ocet jabłkowy znany jest ze swoich właściwości ściągających, które są bardzo skuteczne w leczeniu guzków w gęsiej skórce. Zapobiega również zapychaniu porów skóry. Mieszamy w równych częściach ocet jabłkowy i wodę, i nakładamy otrzymany roztwór na zmienioną skórę. Pozostawiamy roztwór na skórze przez pewien czas, a następnie dokładnie spłukujemy. Powtarzamy taki zabieg codziennie do momentu uzyskania pozytywnych efektów.

Stosuj pastę z płatków owsianych na zmienioną skórę

Płatki owsiane to kolejne skuteczne remedium na gęsią skórkę. Łagodzą świąd i suchość skóry. Do płatków dodajemy tyle wody, aby powstała pasta, a następnie wcieramy ją w zmienioną skórę przez około piętnaście minut. Spłukujemy i nakładamy dobry krem nawilżający. Powtarzamy taką kurację kilka razy w tygodniu, aby znacznie poprawić stan skóry i jej nawilżenie.

Wykonuj peeling roztworem soli morskiej

Sól morska pomaga pozbyć się martwego naskórka w gęsiej skórce. Zmiękcza szorstką skórę i odblokowuje pory. Dodajemy łyżkę soli morskiej do połowy szklanki oleju z pestek winogron. Wcieramy uzyskaną miksturę w zmienioną skórę. Następnie dokładnie spłukujemy i nakładamy krem nawilżający. Powtarzamy taki zabieg raz lub dwa razy w tygodniu, aby złagodzić stan zmienionej skóry.

Nakładaj roztwór sody oczyszczonej

Soda oczyszczona pomaga pozbyć się martwych komórek naskórka, jakie znajdują się na powierzchni naszej skóry. Oczyszcza również pory. Wystarczy dodać dwie lub trzy łyżki sody oczyszczonej do wody i nałożyć taki roztwór na zmienioną skórę. Wcieramy go delikatnie, a następnie dokładnie spłukujemy. Powtarzamy taki zabieg codziennie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama