5 domowych sposobów na poparzenia języka

Każdy z nas poparzył sobie język i to nie jeden raz. To bardzo powszechny problem. Język możemy poparzyć pijąc lub jedząc coś zbyt gorącego. Ból po oparzeniu języka jest uciążliwy i nieprzyjemny. Oto kilka domowych sposobów na złagodzenie bólu po oparzeniu języka i jamy ustnej.

Jeśli oparzenie nie goi się prawidłowo, może pojawić się infekcja. Oparzenie drugiego lub trzeciego stopnia wymaga natychmiastowej interwencji lekarza. Inne mniejsze oparzenia możesz leczyć domowymi sposobami, które natychmiastowo przyniosą ulgę i przyspieszą gojenie.

Woda

Gdy oparzysz język sięgnij po zimną wodę. Złagodzi pieczenie i palenie w jamie ustnej. Przepłucz usta zimną wodą przez kilka minut, a od razu poczujesz ulgę.

Jogurt naturalny

Kiedy poparzysz język, sięgnij po jogurt naturalny. Odrobinę jogurtu weź do ust i trzymaj przez kilka minut. Jogurt zmniejsza możliwość powstania infekcji. Tylko miej pewność, że jogurt jest czysty bez żadnych dodatków smakowych.

Lód

Weź kostkę lodu, wsadź ją do ust i ssij. Po kilku minutach ból i pieczenie ustąpi.

Cukier

Umieść zwykły cukier na poparzony język. Zostaw do rozpuszczenia. Cukier to dobry domowy środek na poparzony język.

Miód

Miód wykona takie samo działanie jak cukier. Dodatkowo miód zadziała jak antybiotyk i zapobiegnie powstaniu infekcji. Łyżkę miodu włóż do ust, na poparzony obszar. Jeśli to konieczne powtórz czynność raz jeszcze.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama