Reklama

5 domowych sposobów na odwodnienie organizmu

Czy wiesz, że 70-80% naszego ciała składa się z wody? Wody potrzebuje każda komórka znajdująca się w ciele. Jest ona niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ciało pozbywa się wody podczas oddychania, pocenia się i oddawania moczu. Jeśli organizmowi dostarczymy zbyt mało wody niż ono wydatkuje, wówczas może nastąpić odwodnienie. Niektóre objawy odwodnienia to mniejsza ilość oddawanego moczu, suchość w ustach, suchość skóry, skurcze mięśni i omdlenia. W skrajnym przypadku można dostać udaru cieplnego, nabawić się niewydolności nerek, a nawet umrzeć. Zwykle ludzie nie są świadomi tego, że są odwodnieni. Przeczytaj nasz artykuł, aby uniknąć odwodnienia.

Reklama

Pij dużą ilość wody

Średni poziom odwodnienia można załagodzić pijąc wystarczającą ilość wody. Niektóre napoje takie np. z elektrolitami są o wiele korzystniejsze dla naszego organizmu. Nie tylko nawodnią organizm, ale również dostarczą wiele mikroelementów i witamin. W przypadku, gdy nie mamy takich napoi pod ręką, wówczas wystarczy do wody dodać odrobinę soli. Sposób ten pomoże odzyskać utracone płyny.

Odpoczywaj

Dużo odpoczywaj jeśli cierpisz z powodu odwodnienia. Nie wychodź i nie podejmuj żadnych prac. Wybierz chłodne miejsce i połóż się, tak długo jak tylko możesz. Nie wybieraj się w miejsce gdzie panuje duży tłok. Noś lekkie ubrania i unikaj światła słonecznego. Potrzeba dużo czasu by przywrócić pełne nawodnienie organizmu, więc odpocznij przez okres dłuższy niż 24 godziny.

Weź kąpiel w soli

Sól to skuteczny środek w walce z odwodnieniem. Zawiera ona magnez, który zmniejsza stan zapalny, bóle mięśni i usuwa zmęczenie. W soli znajdziemy też siarczany, które pomogą skórze wchłonąć składniki odżywcze. W rezultacie organizm odzyska właściwą równowagę i będzie działać prawidłowo.

Napar z rumianku

Napar z rumianku to remedium na wiele dolegliwości. Dostarcza organizmowi utracone płyny w organizmie. Ponadto łagodzi dolegliwości bólowe związane ze skurczami mięśni brzucha, na które cierpią osoby odwodnione. Herbaty bez kofeiny, z naturalnych ziół są doskonałym sposobem na wyrównanie płynów w organizmie.

Jedz banany i wodniste owoce

Banany są świetnym źródłem wody. Pomagają zarządzać poziomem potasu w organizmie, który tracimy pocąc się. Inne owoce i warzywa takie jak arbuz, truskawki i ogórki są dobre w uzupełnieniu utraconych płynów ustrojowych. Jeśli czujesz się odwodniona, jedz co najmniej jednego banana dziennie. Doda ci także dużo siły.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama