Reklama

5 domowych sposobów na odmrożenia

Odmrożenia to czerwone, bolesne obrzęki na palcach rąk i stóp, nosie i uszach, w miejscach najbardziej narażonych na nadmierne zimno. Są one spowodowane zwężeniem się naczyń krwionośnych pod skórą. Odmrożenie to sezonowa przypadłość, zwłaszcza w okresie zimowym. Ustępują po 2-3 tygodniach bez leczenia. Następujące domowe środki zmniejszą świąd i obrzęk przynosząc ulgę.

Reklama

Sok z cytryny

Sok z cytryny ma działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, dzięki nim cytryna pomoże uporać się z odmrożeniami. Potnij cytrynę w grube plastry lub wyciśnij sok z cytryny i wetrzyj w miejsca odmrożeń. Kurację wykonuj 2-3 razy dziennie, aby uzyskać szybką ulgę. Nie stosuj soku z cytryny, jeśli twoja skora jest popękana. Będzie piekło.

Nagietek i aloes

Jeśli skóra jest popękana to nagietek jest najlepszym domowym sposobem na odmrożenia. Nagietek posiada przeciwzapalne właściwości i przyspiesza gojenie.

Zmiażdż garść kwiatów nagietka. Dodaj kilka kropli ciepłej wody, dla uzyskania gęstej pasty. Do pasty dodaj równą cześć żelu z aloesu i dokładnie wymieszaj. Rozprowadź na miejscu występowania odmrożeń.

Sok z cebuli

Sok z cebuli ma działanie przeciwzapalne, antyseptyczne i jest jednym z najstarszych środków na odmrożenia. Sok zmniejsza obrzęk, swędzenie oraz ból.

Z posiekanej drobno cebuli wyciśnij sok. Sok za pomocą wacika kosmetycznego wetrzyj w miejsca odmrożeń. Pozostaw na 10-15 minut. Po tym czasie przemyj ciepłą wodą. Upewnij się, że nie stosujesz soku z cebuli na popękaną skórę.

Pieprz Cayenne

Pieprz jest bardzo skuteczny w leczeniu odmrożeń. Kapsaicyna znajdująca się w papryczkach łagodzi ból. Pieprz nanieś na miejsca odmrożeń za pomocą wacika kosmetycznego. Jeśli twoja skóra jest popękana, nie stosuj tej metody.

Sok z ziemniaków

Sok z ziemniaka ma lecznicze właściwości, zmniejsza obrzęk oraz swędzenia w miejscu odmrożenia. Potnij ziemniaka na grube plastry lub wyciśnij z ziemniaka sok. Wetrzyj sok lub potrzyj plasterkiem ziemniaka miejsce odmrożenia. Sok można zastosować na popękaną skórę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama