Reklama

5 domowych sposobów na nieregularne miesiączki

Nieregularny okres to bardzo powszechny problem wśród miesiączkujących kobiet. Średnio kobiety mają okres 11-13 razy w roku, a normalny cykl waha się od 21-35 dni. Każdy okres wykraczający poza 35 dni uznaje się za nieprawidłowy. Do rozregulowania miesiączkowania przyczynia się wiele rzeczy tj. stres, różne choroby, zaburzenia odżywiania, brak równowagi hormonalnej. Dołącz do swojej diety podane poniżej produkty, które wypłyną korzystnie na regulację okresu.

Reklama

Marchew

Marchew jest bogata w żelazo, które jest dobrym środkiem na nieregularne miesiączki. Jest w niej też wiele innych składników odżywczych, takich jak beta-karoten. Do codziennej diety dodaj całą marchewkę lub pij sok z marchwi. Pij jedną szklankę dziennie. Codzienne, regularne spożycie marchwi sprawi, że zapomnisz o nieregularnych miesiączkach.

Imbir

Imbir to potężny środek na problemy z nieregularnym miesiączkowaniem. Złagodzi również bóle menstruacyjne. Kawałek korzenia imbiru obierz i zetrzyj. Zalej szklanką gorącej wody i odstaw do zaparzenia na 10 minut. Przed wypiciem przecedź napar. Pij napar z imbiru 2-3 razy dziennie.

Aloes

Aloes nie tylko nadaje się na zewnętrzne aplikację na skórę. Nie ma dostępnych dowodów naukowych, że aloes reguluje hormony. Wyodrębnij miąższ z liści aloesu w ilości dwóch łyżek. Dodaj łyżeczkę miodu i dobrze wymieszaj. Codziennie oblizuj miksturę, przez okres 3-4 miesięcy, a wrócisz do normalnych okresów miesięcznych.

Nasiona kolendry

Nasiona kolendry to kolejny skuteczny środek na wyregulowanie okresu. Pij herbatę z nasion kolendry trzy razy dziennie na kilka dni przed oczekiwanym dniem pojawienia się miesiączki. W 500ml wody gotuj nasiona kolendry, do momentu aż woda zmniejszy swą objętość do połowy. Przecedź napar i poczekaj, aż ostygnie.

Cynamon

Cynamon pomaga zmniejszyć skurcze menstruacyjne i reguluje cykl menstruacyjny. Związek o nazwie hydroxychalcone w cynamonie reguluje poziom insuliny we krwi, która działa jak katalizator, przyspieszając cykl miesiączkowy. Dodaj ½ łyżeczki cynamonu w proszku do szklanki mleka. Pij codziennie przez kilka tygodni, by przywrócić normalny cykl menstruacyjny. Możesz również dodawać po ½ łyżeczki cynamonu do żywności.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama