Reklama

4 sygnały dawane przez oczy, mogące świadczyć o problemach z sercem

Kilka lat temu grupie naukowców udało się udowodnić, że Mona Lisa mogła mieć - obserwując plamy na jej lewym oku - problemy z sercem. Nie jest to szaleństwem - obserwując oczy można zdiagnozować wiele chorób, bo właśnie w nich pojawiają się symptomy, które ciężko dostrzec gdziekolwiek indziej.

Reklama

Żółta, uniesiona skóra wokół oczu

Choroba, którą naukowcy zauważyli u Mony Lisy były tzw. żółtaki (kępki żółte). Naukowcy przeprowadzali wiele badań o powiązaniach pomiędzy chorobami serca, a zmianami wokół oczu i zawsze okazywało się, że żółtaki były powiązane z chorobami serca.

Opuchlizna wokół oczu

Innym wczesnym symptomem chorób serca są opuchnięte oczy. Szczególnie często dostrzega się to u młodych ludzi, także wśród dzieci. Pamiętaj jednak, że zmiany wokół oczu mogą pojawić się w każdym wieku i świadczyć o zmianach w sercu. Często pojawia się również opuchlizna na kostkach i stopach.

Zaćma

Istnieje niepotwierdzona hipoteza mówiąca o tym, że istnieją związki pomiędzy zaćmą a chorobami serca. Naukowcy nazywają to „tlenowym wyniszczaniem białek”, które przyspiesza zarówno rozwój zaćmy, jak i chorób serca. Zjawisko to występuje szczególnie często u kobiet, zwłaszcza w średnim i starszym wieku.

Podwójne lub zamazane widzenie

Kolejna rzecz charakterystyczna dla chorób serca pojawia się zazwyczaj u kobiet stosujących antykoncepcję lub plastry hormonalne. U kobiet powyżej 35. roku życia, u których pojawia się zamazane lub podwójne widzenie, może świadczyć także o problemach z sercem. Podwójne widzenie często świadczy o problemach z obiegiem krwi, które jest charakterystyczne także dla poważnych problemów z sercem.

Oprócz problemów z sercem, wymienione powyżej objawy mogą świadczyć także o innych chorobach. Dobrym rozwiązaniem jest regularne badanie wzroku i uważanie na to, czy wszystko jest w porządku. Pamiętaj, że regularne badania mogą wcześnie wykryć różne nieprawidłowości, które wyleczone sprawią, że pozostaniesz w pełni sił.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama