Reklama

4 przyczyny zmęczenia i braku koncentracji

Toksyny są wszędzie wokół nas. Wpływają bezpośrednio na nasz organizm i mózg. Badania sugerują, że neurotoksyny mogą utrudniać rozwój mózgu u dzieci, powodując ADHD, autyzm czy chorobę Parkinsona w późniejszym życiu. Jeśli masz problemy z koncentracją, jasnym myśleniem i problemy ze zrelaksowaniem się, przyczyną tych problemów mogą być między innymi toksyny. Poznaj inne przyczyny poczucia zmęczenia i braku koncentracji.

Reklama

Stres

Organizm uwalnia kortyzol podczas sytuacji stresowej. Problem pojawia się, gdy organizm jest ciągle zestresowany. Jeśli kobieta w ciąży jest zestresowana, wówczas nadmiar kortyzolu może przedostać się do łożyska płodu i potencjalnie wpłynąć na rozwój mózgu dziecka. Po urodzeniu dziecka, kortyzol dziecka może nadal sabotować rozwój mózgu, przyczyniając się do autyzmu i ADHD.

Zanieczyszczenie powietrza

Jedno z badań sugeruje, że zanieczyszczenie powietrza może być odpowiedzialne za słabe wyniki testów pamięci i rozwoju poznawczego u dzieci. Zanieczyszczenie jest nie tylko spowodowane ruchem drogowym, ale również przez spalanie węgla kopalnianego i dymu tytoniowego. Unikanie tych zanieczyszczeń graniczy z cudem, ale można podjąć kroki do zmniejszenia ekspozycji na nie.

BPA

BPA jest paskudną toksyną. Mimo, że wielu producentów wytwarza opakowania wolne od BPA. To jednak niektóre badania mówią, że te „nowe” opakowania są wyprodukowane z substytutu bisfenolu. Który również może być szkodliwy dla zdrowia mózgu. Z zatruciem BPA może świadczyć zaburzony wzrost mózgu i nadpobudliwość. Zawsze należy być ostrożnym przy zakupie produktów w puszkach.

Cukrzyca

Nowe badania sugerują, że cukrzyca typu 2 jest związana z gorszą wydajnością w testach poznawczych związanych z kontrolą emocji, zachowań i myśli.

Co zrobić kiedy czujesz się przybita? Pierwsze co musisz zrobić to wyjść na zewnątrz. Inną rzeczą może być przyjmowanie probiotyków. Świetnym sposobem może być również aktywność fizyczna.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama