Reklama

4 produkty pomocne w leczeniu astmy

Astma jest przewleką choroba płuc, która podrażnia i zwęża drogi oddechowe. Główne objawy astmy to kaszel, ciężki oddech i ból w klatce piersiowej. Choroba ta często dotyka dzieci w wieku poniżej 10 lat. Istnieje wiele leków, które mogą pomóc leczyć astmę, ale czasami lepiej jest traktować astmę produktami naturalnymi. Natura dała nam wiele produktów, które mogą pomóc leczyć i łagodzić objawy astmy. Znajdziesz je poniżej.

Reklama

Kwasy omega 3

Kwasy tłuszczowe omega 3 są niezbędne dla zdrowia. Nasz organizm nie produkuje kwasów, dlatego należy je spożywać pokarmy bogate w kwasy omega3. Jedz więcej ryb, siemienia lnianego oraz jaja. Kwasy tłuszczowe zmniejszają problemy ze strony układu oddechowego.

Witamina C

Witamina C jest niezwykle ważna dla płuc i układu oddechowego. Jest ona silnym przeciwutleniaczem i może zmniejszyć ilość alergenów, które powodują astmę. Jeśli cierpisz na astmę, powinieneś przyjmować duże dawki witaminy C. Dodaj do swego menu, pokarmy bogate w witaminę C, takie jak czerwona papryka, kapusta, brokuły i truskawki.

Witamina B12

Jedno z przeprowadzonych badań pokazuje, że witamina B12 może złagodzić objawy astmy. Mięso, mleko i jaja są pokarmami, które zawierają spore dawki tej witaminy.

Flawonoidy

Flawonoidy są również silnymi przeciwutleniaczami. Mają one pozytywny wpływ na organizm, poprawiają wchłanianie witaminy C i koją objawy wielu chorób. Chronią płuca i zmniejszają stan zapalny. Gdzie znajdziesz flawonoidy? W zielonej herbacie, imbirze, nasionach winogron, czerwonym winie, czekoladzie, pomidorach oraz pomarańczach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama