Reklama

4 powody, dlaczego powinno się nosić polaryzowane okulary

Jeśli musisz wybierać między soczewkami z polaryzacją a soczewkami bez polaryzacji, wybór powinien być jasny. Gdy wybierasz się na wakacje, twoje oczy potrzebują dodatkowej ochrony w postaci polaryzacji. Takie okulary oferują najlepsza ochronę przed szkodliwymi promieniami. W dalszej części artykułu poznasz najważniejsze powody dla których warto nosić soczewki polaryzacyjne.

Reklama

Redukują odblaski

Soczewki polaryzacyjne działają poprzez blokowanie odbicia promieni, które mogłyby stanowić zagrożenie dla oczu. Gdy słońce mocno świeci, metalowe przedmioty odbijają światło, które może uderzyć bezpośrednio w oczy. Jeśli nie nosisz soczewek polaryzacyjnych, ostre światło może spowodować ból migrenowy. Jest o wiele lepiej zapobiegać niż żałować, zwłaszcza gdy jesteś na plaży lub zimą w górach.

Doskonałe do uprawiania sportów

Jeśli uprawiasz sporty wodne, okulary polaryzacyjne powinny znaleźć się w twoim wyposażeniu. Nosząc soczewki polaryzacyjne, jesteś w stanie zobaczyć powierzchnię wody bez oślepiających refleksów. Możliwe, że już zauważyłeś że rybacy i sportowcy uprawiający sporty wodne zakładają okulary polaryzacyjne w słoneczny dzień. Soczewki blokują refleksy i pozwalają efektywniej widzieć taflę wody.

Redukują zmęczenie oczu

Kiedy spędzasz dużo czasu na zewnątrz, z pewnością zauważasz, że twoje oczy są zmęczone. W słoneczny jasny dzień, spędzony bez okularów oczy męczą się przez ich ciągłe mrużenie. Okulary polaryzacyjne filtrują promienie słoneczne docierające do oka i dzięki temu oczy nie męczą się tak szybko.

Poprawiają wzrok

Czy wiesz, że noszenie soczewek polaryzacyjnych może poprawić wzrok? Tak to prawda, noszenie spolaryzowanych soczewek, będziesz dużo łatwiej zauważać różne kolory i obrazy, których nigdy wcześniej nie dostrzegałeś. Twoja wizja będzie bardziej ostra i wyraźna, niż podczas noszenia zwykłych okularów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama