Reklama

4 nietypowe objawy cukrzycy

Najczęstszymi objawami cukrzycy są niewyraźne widzenie, skrajne zmęczenie, pragnienie i uczucie ciągłego głodu, niekontrolowane oddawanie moczu, trudność w leczeniu ran i wrzodów, a także utrata masy ciała, ból w nogach i stopach. Można się jeszcze zastanawiać, czy pozostało coś jeszcze, czego możemy dowiedzieć się o cukrzycy. Cóż, istnieją pewne objawy, których nie jesteś świadomy, a które mogą zwiastować cukrzycę. Oto niektóre z wczesnych objawów cukrzycy, o których nikt ci nie powie.

Reklama

Słuch się zmienia

Słuch może się osłabić wraz z wiekiem, lecz cukrzyca także może mieć wpływ. Jedno z badań pokazuje, że stan przedcukrzycowy może powodować utratę słuchu. Naukowcy uważają, że cukrzyca uszkadza naczynia krwionośne i nerwy w uchu, co powoduje utratę słuchu. Więc jeśli zauważysz, że twój słuch zmienia się, należy zwrócić się do lekarza, aby sprawdzić poziom cukru we krwi.

Wzrok poprawił się

Jeśli zauważysz, że twoje okulary są za mocne i lepiej widzisz bez nich to znak, że być może masz cukrzycę. Choć cukrzyca często jest związana z niewyraźnym widzeniem to u niektórych osób może poprawić wzrok. W tej sytuacji cukrzyca powoduje zmiany poziomu płynów w organizmie.

Przebarwienia na skórze

Gdy zauważysz na skórze ciemne plamy, zwłaszcza na łokciach, z tyłu na szyi lub na kostkach, może to oznaczać że masz wysokie ciśnienie krwi. Wysoki poziom cukru we krwi powoduje zmiany w komórkach skóry i melaniny co prowadzi do zmian skórnych.

Swędząca skóra

Cukrzyca może wpływać na krążenie krwi, co prowadzi do suchej i swędzącej skóry. Jeśli krem nawilżający nie pomoże, należy sprawdzić poziom cukru.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama