Reklama

4 domowe sposoby na skurcze łydek

Po męczącym dniu pragniesz tylko położyć się do łóżka i spać do rana. Lecz sen psuje cie nagły skurcz mięśni. Zmęczone mięśnie nóg podatne są na skurcze. Skurcze mięśni to znane zjawisko dla sportowców i kobiet w ciąży. Oto kilka domowych sposobów na skurcze mięśni.

Mydło

Najprościej jest położyć się spać z kawałkiem zwykłego mydła. Mydło należy położyć pod prześcieradłem lub zwyczajnie położyć pod kocem. To niewiarygodne, ale działa. Ponadto, jeśli skurcze nóg doskwierają ci w ciągu dnia przyłóż do nogi kawałek mydła.

Solanka

Częste skurcze nóg są przyczyną odwodnienia. Picie dużych ilości wody zwłaszcza przed snem jest niepożądane. Zbawienie i uwolnienie od skurczów mięśni może być solanka, ponieważ zawiera wiele soli co pozwala na utrzymanie wilgotności w ciele.

Banany

Aby zapobiec skurczom mięśni, jedz pokarmy bogate w potas. Mogą to być banany, figi, nektarynki, jarmuż oraz ryby morskie.

Kąpiel

Po intensywnym dniu ciągłego biegu, weź relaksującą, gorącą kąpiel. A jeśli nie masz takiej możliwości zastosuj ciepły kompres na zmęczone mięśnie nóg.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama