Reklama

4 domowe sposoby na siniaki

Pamiątką po urazie pozostaje siniak. Często są one widoczne na skórze przez dłuższy czas. Co zrobić, gdy masz ważne wydarzenie, a siniak jest w widocznym miejscu? Sięgnij po proste i skuteczne domowe sposoby.

Reklama

Zimno i ciepło

Jeśli zranisz się, przyłóż coś zimnego. Najlepsze będą kostki lodu owinięte w ręcznik. Zimno powstrzyma rozlanie się obrzęku. Na następny dzień możesz przykładać ciepłe okłady. W miejsce uderzenia przyłóż woreczek ciepłej soli, dzięki czemu skóra szybciej się zregeneruje.

Kapusta

Jeśli zależy ci na szybkim zagojeniu się siniaka, użyj liści kapusty. Obij liście młotkiem, zawiń w gazę i przyłóż w miejsce urazu.

Cebula

Zetrzyj cebulę na drobnej tarce. Dodaj łyżkę soli. Następnie umieść papkę na gazę i przyłóż na siniaka. Okłady rób dwa razy dziennie, ale nie dłużej niż 30 minut dziennie. Aby usunąć zapach cebuli, natrzyj skórę roztworem wody, cytryny i octu. Następnie umyj skórę wodą z mydłem.

Sól

Nasącz szmatkę w roztworze soli i zrób opatrunek. Roztwór sporządzisz z jednej łyżki soli i jednej łyżki 10% octu. Zwilż gazę w roztworze i przykładaj do siniaków 3 razy dziennie na 30 minut.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama