Reklama

4 domowe sposoby na pozbycie się modzeli

Odciski pojawiające się na stopach i dłoniach nazywamy modzelami. Modzele mogą stać się bolesne, jeśli nie są leczone w odpowiednim czasie. Pojawiają się na skórze, która została poddana tarciu, stałemu uciskowi lub nadmiernej sile. Efektem jest twarda i zażółcona skóra. Istnieje kilka naturalnych środków, które możesz wypróbować już dziś.

Reklama

Skórka z cytryny

Obierz cytrynę ze skórki. Przyłóż skórkę do miejsca na którym pojawił się modzel. Nałóż gazę lub bandaż przytrzymując ją na miejscu. Zostaw taki opatrunek na noc, następnego ranka zdejmij go.

Chleb i ocet

Odrobinę chleba zmocz w occie. Przyłóż go do miejsca z modzelem i przytrzymaj mocno w miejscu gazą lub bandażem. Zostaw na noc, rankiem odwiąż bandaż.

Olej rycynowy

Nałóż niewielką ilość oleju rycynowego na odcisk i rozsmaruj. Najlepiej ten sposób przeprowadzić przed snem. Następnego dnia będziesz zaskoczona rezultatem.

Cebula

Skuteczny sposób na pozbycie się odcisków to cebula. Kawałek cebuli namocz w occie na kilka godzin. Przyłóż cebulę do miejsca z odciskiem i przytrzymaj go mocno w miejscu gazą lub bandażem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama