Reklama

4 domowe sposoby na haluksy i obrzęk stawów

Bolący guz, który jest deformacją stawu u podstawy dużego palca to prawdziwy koszmar. Po pierwsze, wygląda bardzo nieestetycznie. Po drugie, sprawia, że ​​trudno jest znaleźć odpowiednie obuwie, a co najgorsze - bywa naprawdę bolesny. Operacja jest tylko rozwiązaniem tymczasowym i na dłuższą metę nie zapewnia efektywnego rezultatu. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje w pełni naturalny sposób na rozwiązanie tego problemu. Haluksy wytwarzają się poprzez wytrącanie soli w organizmie. Nasze sposoby okażą się pomocne, ponieważ pomogą organizmowi wyeliminować złoża soli, które są przyczyną tego problemu.

Reklama

Napar z liści laurowych

Wieczorem dodaj do 300 ml wody 1 łyżkę drobno sproszkowanych liści laurowych. Gotuj przez około 5 minut. Przelej płyn do termosu i pozostaw na noc. Rano odcedź płyn. Nie wypijaj całego płynu na raz. Podziel go na małe porcje i sącz przez cały dzień.

Stosuj tę kurację przez 3 dni. Można ją powtórzyć po 7-dniowej przerwie.

Pamiętaj, że zawsze należy przygotować świeży napój wieczorem przed spożyciem go następnego dnia.

Podczas kuracji, doświadczysz częstszej potrzeby oddawania moczu. Nie zdziw się, ponieważ jest to znak, że złoża soli w organizmie zaczęły się rozpuszczać.

Pierwsze efekty tej terapii będą widoczne w ciągu 10 dni. Po tym czasie ból w stawie zniknie całkowicie.

Liście laurowe z alkoholem

Do uzyskania pełnych efektów należy przeprowadzić tę kurację przez 2 miesiące. Po tym czasie haluksy powinny zniknąć.

Posiekaj pięć dużych liści laurowych. Następnie zalej je 100 ml spirytusu lub brandy. Odstaw na tydzień, a następnie odcedź płyn. Uzyskaną miksturę wcieraj w haluksy.

Do nakładania mieszaniny po raz pierwszy stopy trzeba przygotować. Należy je namoczyć w roztworze sody oczyszczonej z wodą (3 litry wody i 1 łyżka sody oczyszczonej). Dobrze osusz nogi i wetrzyj w haluksy mieszaninę. Następnie załóż krótkie bawełniane skarpety i połóż się spać.

Roztwór jodyny i aspiryny

Połączenie jodyny i aspiryny jest bardzo skutecznym środkiem, jeśli chodzi o bóle stawów, haluksy i inne schorzenia tego typu.

Należy rozgnieść 5 tabletek aspiryny (200 mg), a następnie dodać 10 ml jodyny. Mieszaj je dokładnie dopóki aspiryna całkowicie się rozpuści, a jodyna stanie się bezbarwna.

Posmaruj haluksy mieszanką i pozostaw ją na noc. Stopy trzymaj w cieple, najlepiej jeśli założysz grube bawełniane skarpetki.

Jod i sok z cytryny

Można również użyć roztworu sporządzonego z jodu i soku z cytryny. Użyj równych proporcji obu składników i dobrze wymieszaj. Następnie nałóż na haluksy i połóż się spać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama