Reklama

3 sposoby na poprawę wzroku

Spędzamy co najmniej 40% godzin w ciągu dnia, wpatrując się w monitory, telewizory i telefony. Może to powodować zmęczenie i problemy z oczami. Na szczęście dla ciebie istnieją sposoby na poprawienie wzroku. Wykonaj te trzy proste wskazówki.

Reklama

Ćwiczenia oczu

Wykonywanie prostych ćwiczeń może pomóc optymalnie poprawić wzrok. Codzienna praktyka da ci niesamowite rezultaty w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Rób ćwiczenia codziennie rano i wieczorem, przed ich wykonaniem umyj ręce.

- Potrzyj dłonie, aby je rozgrzać, a następnie przyłóż je do oczu na 5-10 sekund. Powtórz trzy razy.

- Masuj skronie kciukami, wykonując małe okręgi, 20 razy w obu kierunkach. Powtórz masaż na czole powyżej punktu środkowego brwi oraz pod oczami z obu stron.

- Przewracaj oczami. Spójrz w górę, a następnie krąż w prawo 10 razy i 10 w lewo.

- Ćwicz mini drzemki. Zamknij oczy, połóż głowę i zrelaksuj się przez 3-5 minut.

Pokarm dla oczu

Dobra dieta pomoże utrzymać dobry wzrok. Twoje oczy potrzebują: antyoksydantów, beta-karotenu, luteiny i zeaksantyny. Chronią one plamkę żółtą przed uszkodzeniem przez światło słoneczne. Niech w twojej diecie znajdą się warzywa zielone, żółtka jaj, dynia, słodkie ziemniaki, żółta papryka i marchew. To tylko niektóre z produktów, które zawierają duże ilości przeciwutleniaczy. Witamina C, A i E są istotne dla utrzymania dobrego widzenia. Pokarmy, które zawierają cysteinę, lecytynę i siarkę mogą pomóc chronić oczy przed zaćmą. Dodaj więcej czosnku, cebuli i szalotki do swoich dań. Natomiast kwas DHA jest kwasem tłuszczowym, który może poprawić wzrok, a znajdziesz go w łososiu, sardynkach i dorszu.

Odpoczynek

Dostarczenie wystarczającej ilości i jakości snu jest kluczem do utrzymania wzroku w zdrowiu. Podczas snu, twoje oczy odpoczywają i regenerują się, dlatego należy spać co najmniej 8 godzin. Jeśli pracujesz przy komputerze, co godzinę rób 10 minutowe przerwy. Gdy czujesz, że twoje oczy są naprawdę zmęczone, połóż na nie plasterki ogórka.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama