Reklama

3 sposoby na poprawę wzroku

Spędzamy co najmniej 40% godzin w ciągu dnia, wpatrując się w monitory, telewizory i telefony. Może to powodować zmęczenie i problemy z oczami. Na szczęście dla ciebie istnieją sposoby na poprawienie wzroku. Wykonaj te trzy proste wskazówki.

Reklama

Ćwiczenia oczu

Wykonywanie prostych ćwiczeń może pomóc optymalnie poprawić wzrok. Codzienna praktyka da ci niesamowite rezultaty w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Rób ćwiczenia codziennie rano i wieczorem, przed ich wykonaniem umyj ręce.

- Potrzyj dłonie, aby je rozgrzać, a następnie przyłóż je do oczu na 5-10 sekund. Powtórz trzy razy.

- Masuj skronie kciukami, wykonując małe okręgi, 20 razy w obu kierunkach. Powtórz masaż na czole powyżej punktu środkowego brwi oraz pod oczami z obu stron.

- Przewracaj oczami. Spójrz w górę, a następnie krąż w prawo 10 razy i 10 w lewo.

- Ćwicz mini drzemki. Zamknij oczy, połóż głowę i zrelaksuj się przez 3-5 minut.

Pokarm dla oczu

Dobra dieta pomoże utrzymać dobry wzrok. Twoje oczy potrzebują: antyoksydantów, beta-karotenu, luteiny i zeaksantyny. Chronią one plamkę żółtą przed uszkodzeniem przez światło słoneczne. Niech w twojej diecie znajdą się warzywa zielone, żółtka jaj, dynia, słodkie ziemniaki, żółta papryka i marchew. To tylko niektóre z produktów, które zawierają duże ilości przeciwutleniaczy. Witamina C, A i E są istotne dla utrzymania dobrego widzenia. Pokarmy, które zawierają cysteinę, lecytynę i siarkę mogą pomóc chronić oczy przed zaćmą. Dodaj więcej czosnku, cebuli i szalotki do swoich dań. Natomiast kwas DHA jest kwasem tłuszczowym, który może poprawić wzrok, a znajdziesz go w łososiu, sardynkach i dorszu.

Odpoczynek

Dostarczenie wystarczającej ilości i jakości snu jest kluczem do utrzymania wzroku w zdrowiu. Podczas snu, twoje oczy odpoczywają i regenerują się, dlatego należy spać co najmniej 8 godzin. Jeśli pracujesz przy komputerze, co godzinę rób 10 minutowe przerwy. Gdy czujesz, że twoje oczy są naprawdę zmęczone, połóż na nie plasterki ogórka.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama