Reklama

3 przepisy na soki, dzięki którym pozbędziesz się kamieni nerkowych

Nerki to istotne organy naszego organizmu. Filtrują krew i usuwają toksyny z innych organów. Są również odpowiedzialne za metabolizm witaminy D, odpowiedzialnej za absorpcję wapna. Oczyszczanie nerek jest bardzo ważną czynnością dla ogólnego zdrowia i samopoczucia. W tym artykule znajdziesz tanie i naturalne sposoby na oczyszczenie nerek i pozbycie się kamieni nerkowych.

Reklama

Sok z marchewki i ogórka

Ten sok można pić trzy razy dziennie przez miesiąc, a następnie trzeba zrobić dwumiesięczną przerwę. By przygotować sok należy zetrzeć marchewkę i ogórek. Dopełniamy szklankę z sokiem, herbatą z suszonych znamion kukurydzy. Suszone znamiona kukurydzy zaparzamy w odrobinie wody i zostawiamy do zaparzenia na 20 minut.

Znamiona kukurydzy znane są z bardzo aktywnego oczyszczania nerek ze złogów i kamieni nerkowych. Napar jest również skuteczny w problemach z układem moczowym.

Sok z arbuza i cytryny

Arbuz jest pełen wody dzięki czemu świetnie nawadnia organizm. Cytryna jak inne owoce cytrusowe jest pełna witaminy C. Powinno się wiedzieć, że kwaśne pokarmy nie powinny być spożywane w nadmiarze. Mogą powodować formowanie się kamieni nerkowych.

Sporządzając sok będziesz potrzebować plasterek arbuza z nasionami, łyżkę soku z cytryny i blender. Blendujemy i wypijamy. Sok należy pić rano na pusty żołądek, zaraz po przebudzeniu. Przepis idealny na lato, sok nie tylko oczyści nerki, ale również ugasi pragnienie.

Sok z warzyw kapustnych

Warzywa, których potrzebujemy do przygotowania soku to plasterek czerwonej kapusty, ¼ czarnej rzodkwi oraz średniej wielkości seler. Zetrzyj składniki na sok i pij wolno w ciągu kilku godzin po posiłku. Jeśli cierpisz na zapalenie błony śluzowej żołądka lub jesteś na diecie jodowej nie powinieneś sięgać po ten przepis.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama