Reklama

3 oleje, które wzmacniają układ odpornościowy

Wirusy powodujące przeziębienie i grypę stają się bardziej aktywne, gdy jest zimno, a powietrze jest suche. Jeśli już cię dopadło, staraj się złagodzić skutki. Zimna pogoda sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na wirusy. Aby pomóc organizmowi bronić się, rozpocznij codzienne korzystanie z olejków eterycznych. W dalszej części artykułu dowiesz się, jakie olejki stosować, by nie dać się przeziębieniu.

Reklama

Obniżona wilgotność powietrza powoduje wysychanie błony śluzowej nosa, co czyni go mniej skutecznym w eliminowaniu mikroorganizmów z powietrza. Jeśli zaczniesz korzystać z olejków eterycznych, powietrze którym oddychasz nie tylko stanie się chłodniejsze i bardziej wilgotne, ale też spowoduje zmniejszenie stężenia mikroorganizmów.

Zaleca się, aby olejki dodawać do kąpieli lub do świecznika. Oleju nie należy stosować bezpośrednio na skórę. Oddychaj powoli i głęboko, ciesząc się przyjemnym zapachem w domu. Oto trzy olejki, które należy stosować.

Olejek miętowy

Badania wykazały, że olejek miętowy ma doskonałe właściwości przeciwbakteryjne. Wdychanie zapachu mięty zmniejsza przekrwienie układu oddechowego i nacisk na zatoki.

Olejek eukaliptusowy

Olejek eukaliptusowy zawiera silny przeciwutleniacz. Działa przeciwbakteryjnie i antywirusowo. Wdychając ten olejek rozcieńcza się śluz, który gromadzi się w układzie oddechowym oraz ułatwia wykrztuszanie.

Olej z oregano

Posiada doskonałe właściwości antybakteryjne oraz działa uspokajająco. Badana wykazały, że olej z oregano jest skuteczny w zwalczaniu zakażenia zatok.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama