Reklama

3 naturalne sposoby jak zapobiegać grzybicy stóp

Stopa atlety lub też stopa sportowca to nic innego jak grzybica stóp. Najczęściej pojawia się w przestrzeniach między palcami. Nieleczona grzybica może zainfekować paznokcie. Przyczyną jest nieodpowiednia pielęgnacja stóp, ich przegrzewanie poprzez noszenie nieprzewiewnych butów lub skarpetek z tworzywa sztucznego. Zadbaj o swoje stopy w naturalny sposób. Oto 3 przykłady jak możesz to zrobić.

Reklama

Cytryna

Płucz swoje stopy miksturą soku z cytryny i wody. Pomoże to usnąć nieprzyjemny zapach twoich stóp i zabić bakterie oraz grzyby. Zmieszaj ½ szklanki soku z cytryny z 10 szklankami letniej wody. Mocz stopy przez 10-15 minut, raz lub dwa razy dziennie.

Woda utleniona

Woda utleniona jest idealna do zabijania bakterii i grzybów. Mocz swoje stopy w roztworze z wodą utlenioną. Płyn sięgnie w zakamarki wokół paznokci i pod nimi. Zmieszaj ze sobą 500 ml 3% wody utlenionej z 4 litrami letniej wody. Mocz stopy 20-30 minut, rano i wieczorem. Mieszanka może piec, jeżeli masz popękaną skórę.

Mąka ziemniaczana

Mąka ziemniaczana zaabsorbuje wilgoć, która sprzyja rozwijaniu się infekcji na tle grzybiczym. Do przygotowania pudru potrzebujesz ½ szklanki mąki ziemniaczanej. Nastaw piekarnik na 160 st C., rozsyp mąkę na blasze i praż przez kilka minut. Mąka musi tylko zbrązowieć. Możesz zrobić to również w garnku, ale musisz uważać, by mąki nie przypalić. Przypieczoną mąkę wetrzyj w stopy. Zostaw na 5-10 minut. Po tym czasie zetrzyj mąkę czystym ręcznikiem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama