Reklama

3 domowe sposoby na jęczmień

Bolesny ropień powstający na powiece oka to tzw jęczmień. Nazwa wywodzi się stąd, iż wyglądem przypomina ziarno zboża. Jęczmień wywołują bakterie gronkowca. Zakażenie jest bolesne i nieprzyjemne. Jeśli masz problemy tego rodzaju, wypróbuj te 3 naturalne środki.

Reklama

Ogórek

Ogórek ma działanie przeciwzapalne i złagodzi podrażnienie od razu po zastosowaniu go na oku. W ogórku znajdziemy również witaminy k, C i B1, potas oraz brom, które przyspieszą proces gojenia. Wystarczy, że pokroisz ogórek na plasterki i przyłożysz je w zainfekowane miejsce. Ogórek łagodzi zapalenie i uśmierza ból.

Ziemniak

Ziemniak dzięki swym właściwościom przeciwzapalnym jest doskonałym środkiem do leczenia jęczmienia. Plasterki ziemniaka możesz położyć bezpośrednio na oku. Możesz też zetrzeć surowego ziemniaka na tarce i z odrobiną wody rozrobić na papkę. Następnie położyć na powiece. Taka pasta z pewnością zmniejszy obrzęk i ból.

Białko jajka

Potraktuj jęczmień białkiem jajka. Rozbij jajko, oddzielając żółtko od białka. Czystą gazę nasącz białkiem jajka i nałóż na oko. Po 15 minutach zdejmij gazę i przemyj oko wodą. Powtórz metodę 3 razy dziennie, a szybko pozbędziesz się problemu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama