Reklama

3 domowe sposoby na bakteryjne infekcje pochwy

Zapach z pochwy to kłopotliwe i wstydliwe, lecz bardzo częste schorzenie wśród kobiet. Przyczyną zapachu z pochwy jest wiele, w tym zła higiena, zmiany hormonalne, zakażenia bakteryjne, a także z powodu chorób przenoszonych drogą płciową. Nieprzyjemny zapach, rybi zapach jest spowodowany przez bakteryjne zapalenie pochwy. Towarzyszy temu zaczerwienienie i uczucie pieczenia i swędzenia. Nie musisz czuć się zawstydzona tym stanem. Wypróbuj domowe sposoby na pozbycie się tego problemu.

Jogurt

Jogurt jest zdecydowanie najlepszym lekarstwem na infekcje pochwy. Bakterie lactobacillus znajdujące się w jogurcie, zwalczają bakterie wywołujące infekcje i neutralizują zapach.

Nim weźmiesz kąpiel, rozetrzyj jogurt wokół pochwy i zostaw go tam na 30 minut. Następnie spłucz obficie. Kurację stosuj regularnie przez 7 dni, aż zapach z zniknie. Możesz też namoczyć tampon w jogurcie i włożyć go do pochwy. Zostaw go tam na kilka godzin, a następnie umyj dokładnie okolice pochwy. Zrób to dwa razy dziennie przez kilka dni, a szybko zauważysz że zapach zanika. Oczywiście należy używać jogurty naturalnego bez słodkich dodatków. Może on zrobić więcej szkody niż przynieść korzyści.

Ocet

Zarówno ocet jabłkowy i biały są równie przydatne w zwalczaniu infekcji bakteryjnych pochwy, ze względu na ich właściwości przeciwbakteryjne i antyseptyczne. Utrzymują żądaną wartość pH flory bakteryjnej okolic pochwy.

Hojnie zastosuj ocet w okolicach pochwy, zostaw na 5 minut. Po 5 minutach, nim spłuczesz wodą ocet, przemyj octem okolice pochwy raz jeszcze. Jeśli regularnie będziesz stosować ocet, w ciągu tygodnia wyeliminujesz nieprzyjemny zapach.

Olejek z drzewa herbacianego

Olej z drzewa herbacianego posiada właściwości przeciwgrzybicze i antyseptyczne. Są ona bardzo użyteczne, gdy przyczyną zapachu z pochwy jest infekcja bakteryjna.

Najlepszym sposobem użycia olejku z drzewa herbacianego jest dodanie 3-4 kropli olejku do odrobiny oleju kokosowego. Dobrze wymieszaj i nasącz tym tampon. Wsuń go do pochwy i zostaw na kilka godzin. Stosuj metodę dwa razy dziennie. Przemywanie okolic pochwy wodą z dodatkiem olejku herbacianego nie jest skuteczne.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama