Reklama

2 domowe sposoby na ból głowy i migrenę

Bóle głowy i migreny zdarzają się niezwykle często. Według danych WHO bóle głowy są jedną z 20 najczęstszych przypadłości na świecie. Napięciowy ból głowy jest najbardziej popularnym z typów bólu głowy. Często jest on spowodowany stresem, nadwyrężeniem mięśni szyi, depresją, niepokojem, pominiętym posiłkiem lub niedoborem snu. Zanim sięgniemy po leki przeciwbólowe, warto wypróbować ten domowy sposób na pozbycie się bólu głowy. Jest znacznie bardziej bezpieczny i równie skuteczny, co leki z apteki.

Ocet jabłkowy na ból głowy

Ulgę w bólu głowy i migrenie przyniesie... ocet jabłkowy. Istnieją 2 metody jego użycia. Obie powinny bardzo krótkim czasie pomóc pozbyć się bólu głowy. Pierwszy ze sposobów uwalnia nie tylko od bólu głowy, ale i wielu innych dolegliwości. By działał najlepiej, powinno się go pić dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Drugi to propozycja na wieczór lub dzień wolny, ponieważ trudno go wykonać, gdy jesteśmy poza domem.

Sposób 1

Do szklanki zimnej wody dodaj 2 łyżki octu jabłkowego oraz 1 łyżkę miodu. Pij tak przygotowaną miksturę 2-3 razy dziennie. Jeżeli 2 łyżki octu to dla ciebie za dużo, zmniejsz ilość o połowę. Pamiętaj jednak, że osłabi to jej działanie.

Sposób 2

Równe porcje wody i octu zagotuj razem w garnku. Gorącą mieszankę zdejmij z ognia. Postaw na stole. Przygotuj również duży ręcznik. Usiądź nad garnkiem, pochyl się i przykryj głowę ręcznikiem. Wdychaj parującą mieszankę przez 10 minut. Gdy zakończysz inhalację, po bólu nie zostanie ani śladu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama