Reklama

11 sposobów na białe plamy na skórze

Mnóstwo osób przeżywa codziennie zakłopotanie spowodowane obecnością białych plam na swojej skórze. Przypadłość ta nazywa się bielactwem, a jej przyczyną jest najczęściej nieprawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Taki problem pojawia się, kiedy system immunologiczny atakuje komórki, które produkują melaninę. Za białe plamy odpowiedzialne są również inne infekcje skóry, np. łuszczyca, egzema, grzybica skórna, łupież pstry i inne. Przyczyny można też szukać w uwarunkowaniach genetycznych, nadmiernym stresie, niedoborze składników odżywczych, a zwłaszcza witaminy B12. Problem jest krępujący, ale można go rozwiązać stosując naturalne domowe metody:

Olej migdałowy

Olej migdałowy przyspiesza produkcję melaniny w organizmie, która przyczynia się do redukcji białych plam na skórze. Aby otrzymać widoczne efekty, należy stosować olej migdałowy codziennie.

Aloes

Aloes pomaga zapobiegać powstawaniu białych plam na skórze poprzez skuteczne zwalczanie wszelkich infekcji skórnych. Stosowanie żelu z aloesu na ciało wspomaga również powstawanie nowych komórek. Codzienne stosowanie żelu na całe ciało pomaga w zwalczeniu przypadłości.

Glinka czerwona

Glinka czerwona stanowi bogate źródło miedzi, a ta pozytywnie wpływa na koloryt skóry. Pastę z glinki należy nałożyć w miejscu, gdzie występują białe plamy i zmyć dopiero wtedy, gdy glinka wyschnie.

Ocet jabłkowy

Na białe plamy należy przyłożyć wacik nasączony octem jabłkowym. Jego stosowanie pomaga zapobiegać zmianom grzybiczym i mikrobiologicznym na skórze, a także chroni przed występowaniem białych plam.

Imbir

Imbir jest również bardzo pomocny w zwalczaniu białych plam na skórze. Dzięki bogatym właściwościom imbiru zwiększa się ilość komórek odpowiedzialnych za produkcję melaniny. Przy regularnym stosowaniu poprawia się krążenie krwi oraz stan skóry.

Cytryna

Cytryna sprawia, że nasza skóra wygląda zdrowiej, a także leczy wszelkie infekcje, które mogą prowadzić do powstawania białych plam na skórze. Aby rozwiązać problem należy aplikować sok z cytryny bezpośrednio na zmiany skórne.

Sok pomidorowy

Pomidory mają bardzo korzystny wpływ na skórę, a także przyspieszają produkcję melaniny, która pomaga uwolnić się od problemu białych plam. Sok należy rozprowadzić na skórze i zmyć zimną wodą po wyschnięciu.

Papaja

Papaja jest zawsze używana przy problemach skórnych. Miąższ papai wpływa na prawidłową pigmentację skóry, a co za tym idzie, pomaga pozbyć się białych plam z ciała.

Olej kokosowy

Olej pomaga zwalczać infekcje skórne i zapobiega powstawaniu białych plam na skórze. Już kilkukrotne zastosowanie oleju kokosowego pomaga uzyskać naturalny koloryt skóry, a przez to całkowicie zredukować plamy. Aby uwolnić się od problemu należy stosować olej kokosowy codziennie.

Soda oczyszczona

Żeby pozbyć się białych plam należy przygotować pastę z sody oczyszczonej i nakładać ją na skórę.

Kurkuma

Należy przygotować pastę ze sproszkowanej  kurkumy i nakładać wieczorem na skórę. Pasta z kurkumy posiada wiele przydatnych właściwości, które pomagają w zapobieganiu i zwalczaniu infekcji mikrobiologicznych skóry. Oprócz tego kurkuma wspomaga produkcję melaniny, która poprawia koloryt skóry, nadając jej naturalny odcień.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama