Reklama

10 sprytnych sposobów, żeby przestać się garbić

Wielu z nas całymi godzinami pracuje przy biurku, więc nic dziwnego, że mnóstwo ludzi cierpi na wady postawy. W dzieciństwie uczy się nas siedzenia na krześle z wyprostowanymi plecami i niegarbienia się, ale zapominamy o tej dobrej radzie, której udzielili nam rodzice. Poprawienie postawy ciała nie tylko wpłynie na lepszy wygląd, ale też na nasze zdrowie, gdyż garbienie się może ograniczać przepływ krwi w organizmie, a także ma szkodliwy wpływ na kręgosłup. Jeśli garbisz się na krześle w pracy lub chodzisz ze skulonymi ramionami i pochyloną głową, oto dziesięć doskonałych trików, które poprawią twoją postawę ciała.

Reklama

Bądź świadoma swojej postawy

Możesz nie być świadoma tego, że masz złą postawę ciała, ale jeśli często cierpisz z powodu bólu głowy i szyi, możliwe, że jest to skutkiem złej postawy. Spójrz w lustro i sprawdź, jak wyglądasz, gdy siedzisz i stoisz. Przyjrzenie się jak wygląda twoja postawa, jest pierwszym krokiem do tego, by ją poprawić.

Więcej się ruszaj

Kolejnym trikiem na to, by poprawić postawę, jest po prostu ruch. Twoje mięśnie nie są stworzone do tego, by przez dłuższy czas nic nie robić, więc im dłużej znajdujesz się w tej samej pozycji, tym twoje mięśnie robią się bardziej zmęczone, a ty bardziej się garbisz. Wykorzystaj każdą okazję, by wstać i trochę się poruszać. Dobrym rozwiązaniem jest stanie, gdy rozmawiasz przez telefon.

Wyobraź sobie, że do twojej głowy przywiązany jest balon!

Kolejnym trikiem, by poprawić swoją postawę, jest wyobrażenie sobie balona przywiązanego do twojej głowy, który cię „podciągnie”. To da ci wskazówkę do tego, jak powinnaś stać. Spróbuj tej metody, a po jakimś czasie zauważysz, że przestaniesz się garbić i będziesz prosto trzymać głowę. Jeśli trochę potrenujesz, prosta postawa stanie się twoim nawykiem.

Nie krzyżuj nóg

Następnym trikiem jest unikanie pozycji, w której zakłada się nogę na nogę. Taki sposób siedzenia może wydawać się kobiecy, ale to nie jest najlepsza pozycja siedząca, jeśli starasz się nauczyć siedzieć prosto i nie garbić. Najlepiej usiąść z wyprostowanymi plecami i stopami opartymi płasko o podłogę. Zachowasz doskonałą postawę i nie będziesz się garbić. Jeśli nie możesz postawić stóp na podłodze, bo krzesło jest za wysokie, po prostu je obniż.

Staraj się unikać chodzenia w szpilkach

Buty na wysokich obcasach wyglądają bosko, sprawiają, że czujesz się fantastycznie, lecz nie są dobrym wyborem, jeśli starasz się poprawić swoją postawę. Dobra postawa zaczyna się od stóp i mięśni nóg, wiec jeśli spędzisz cały dzień w szpilkach, możesz poważnie nadwyrężyć plecy i nogi. Do pracy zakładaj płaskie buty, a obcasy zostaw na specjalne okazje.

Bądź bardziej pewna siebie

Pewność siebie i dobra postawa idą zawsze w parze, więc im większą pewność siebie czujesz, tym bardziej się prostujesz, i na odwrót. Pewności siebie można się nauczyć, to po prostu nawyk. Poczytaj w sieci o tym, jak poprawić pewność siebie, lub kup książkę o tej tematyce. Będziesz zaskoczona tym, jak twoje nastawienie wpłynie na postawę i postrzeganie siebie.

Uszy powinny znajdować się w tej samej linii, co ramiona

Kolejnym dobrym testem na sprawdzenie, czy dobrze stoisz i siedzisz, jest spojrzenie na pozycję ramion względem uszu. Jeśli masz dobrą postawę, uszy będą znajdować się równolegle do ramion. To kolejny świetny trik, który powinien stać się twoim nawykiem, jeśli chcesz poprawić swoją postawę.

Ściągaj łopatki

To, w jakiej pozycji znajdują się twoje ramiona, też ma wpływ na całą postawę ciała. By uniknąć garbienia się, pamiętaj o ściąganiu łopatek i rozluźnieniu ramion. W ten sposób utrzymasz głowę i szyję prosto i wypchniesz pierś do przodu. Jeśli twoje plecy zaczynają się garbić, cała twoja sylwetka zaczyna pochylać się do przodu.

Ustaw odpowiednio komputer

Kolejną dobrą radą, by poprawić swoją postawę, jest odpowiednie ustawienie monitora. Gdy używasz komputera stacjonarnego, najlepiej jest ustawić ekran monitora tak, by jego górna linia znajdowała się na wysokości oczu. Jeśli nie masz specjalnej podstawki pod monitor, możesz podłożyć pod niego kilka książek.

Nie staraj się za bardzo

Wszystkie wyżej wspomniane triki mają na celu poprawę twojej postawy, jednak nie przesadź z tym. Nie siadaj zupełnie sztywno cały dzień, bo gdy wstaniesz i usiądziesz ponownie, znowu będziesz się garbić.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama