Reklama

10 powodów, przez które możesz odczuwać stałe zmęczenie

Czy codziennie czujesz się zmęczona i ospała? Co jest tego przyczyną? Poza oczywistym niewyspaniem, może istnieć wiele innych przyczyn, niektóre z nich o charakterze medycznym, inne związane z trybem życia, jaki prowadzisz. Dni spędzone na słodkim nieróbstwie to coś zupełnie naturalnego, ale jeśli uważasz, że przytrafiają ci się zbyt często, dowiedz się, co może powodować twoje złe samopoczucie.

Reklama

Dieta

To, co jesz i pijesz ma ogromne znaczenie dla ilości energii, jaką masz w ciągu dnia. Najlepszym pomysłem będzie wyrobienie sobie nawyku regularnego przyjmowania posiłków oraz rozpoczynania dnia od pożywnego śniadania. Unikaj zbyt dużej ilości cukru i kofeiny, ponieważ wywołują one nagłe zmiany w poziome cukru we krwi, co może być przyczyną twojego złego samopoczucia.

Bezsenność

Twój organizm lubi pracować według stałego, regularnego planu, dlatego tak ważne jest wypracowanie konkretnych godzin, o których codziennie wstajesz i kładziesz się spać. Dzięki temu poprawi się jakość twojego snu, a uczucie zmęczenia w ciągu dnia odejdzie w zapomnienie.

Odwodnienie

Kolejną przyczyną osłabienia i zmęczenia może być zwyczajne odwodnienie. Pij więcej wody mineralnej, a mniej alkoholu, dzięki temu poczujesz się bardziej pobudzona i aktywna w ciągu dnia.

Śmieciowe jedzenie

Spożywanie zbyt wielu fast-foodów i przetworzonych produktów z całą pewnością doprowadzi cię do odczuwania stałego zmęczenia. Pokarmy tego typu zawierają bardzo dużo węglowodanów prostych oraz cukru, które wywołają nagłe zmiany poziomu cukru w twojej krwi, które z kolei sprawi, że staniesz się senna i pozbawiona energii. Jedz więcej węglowodanów złożonych, które są o wiele lepszym źródłem energii. Znajdziesz je w pełnoziarnistym pieczywie i chudym mięsie

Zbyt mało ruchu

Brzmi to ironicznie, ale powodem zmęczenia może być zbyt mało ruchu i ćwiczeń. Spędzenie całego dnia za biurkiem jest o wiele bardziej męczące, niż udanie się na energiczny, ożywczy spacer. Możesz być pewna, że ćwiczenia fizyczne wykonywane rano, dodadzą ci więcej energii na resztę dnia, niż kubek mocnej kawy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama