Reklama

10 genialnych sposobów na szybką ulgę w przeziębieniu i kaszlu

Sezon na przeziębienia jest teraz w pełni, więc jeśli jeszcze nie kichasz, nic straconego. To zadziwiające, że właściwie wciąż nie istnieje jeden lek, który leczyłby wszystkie objawy przeziębienia i trzeba z każdym radzić sobie osobno. Ułatw więc sobie życie i spraw, żeby czas walki z przeziębieniem był nieco bardziej znośny. Oto kilka genialnych sposobów na objawy przeziębienia.

Rosół

Okazuje się że pyszny babciny rosół jest doskonałym posiłkiem dla wszystkich, których dopadło przeziębienie. Dowiedziono naukowo, że składniki rosołu mogą zredukować stany zapalne

i wydzielanie śluzu, wspomagają produkcję przeciwciał, które zwalczają wirusy.

Odpoczynek

Odpoczynek przyda ci się teraz jak nigdy wcześniej. Objawy przeziębienia może nie wydają się wystarczającym pretekstem, aby uzyskać kilka dni wolnych od pracy, ale lekarze są zgodni co do tego, że odpoczynek pomaga organizmowi zwalczać przeziębienie. W każdym razie, twoi koledzy

z pracy prawdopodobnie nie będą ci dziękować za roznoszenie zarazków po całym biurze.

Jedz pikantne dania

Jedzenie pikantnych potraw może pomóc w pozbyciu się śluzu i kaszlu. Substancje obecne w ostrej papryce (nazywane kapsaicynami) mają działanie bardzo podobne do leków zmniejszających przekrwienie, które są stosowane na przeziębienie.

Herbata z miodem i czarnym pieprzem

Herbata z miodem i całymi ziarnami czarnego pieprzu to sposób na przeziębienie i kaszel, a jego początki znajdują się już w chińskiej medycynie tradycyjnej. Łyżeczkę czarnego pieprzu i dwie łyżki miodu dodać do kubka gorącej wody. Pozostawić na piętnaście minut, odcedzić, a następnie wypić, dla natychmiastowej ulgi od uporczywego kaszlu.

Płatki owsiane

Płatki owsiane i inne produkty pełnoziarniste zawierają cynk i selen, które usprawniają pracę systemu odpornościowego organizmu. Zjedz miskę płatków owsianych z łyżką jogurtu. Sprawi to, że poczujesz się lepiej. Zatrzymasz także wirusy przed przedostaniem się do klatki piersiowej.

Zrób swój własny syrop na kaszel

Aby stworzyć własne naturalne i proste domowe lekarstwo na przeziębienie i kaszel, wymieszaj jedną czwartą szklanki miodu z ¼ szklanki octu jabłkowego. Zażywaj łyżkę mieszanki co cztery godziny. Zatrzyma to kaszel i złagodzi ból gardła.

Ssij cytrynę

Jest to kolejny popularny sposób a kaszel i przeziębienie. Dla natychmiastowej ulgi od uciążliwego kaszlu niektórzy ludzie wybierają cytrynę na swoje lekarstwo. Weź plasterek cytryny i posyp go solą i pieprzem i postaraj się wyssać cały sok z owocu.

Pij dużo soku pomarańczowego

Witamina C nie wyleczy przeziębienia, ale pomoże organizmowi szybciej pozbyć się wirusa. Jeśli jesteś przeziębiona, powinnaś spożywać 500 mg witaminy C dziennie. Jedna szklanka soku pomarańczowego zawiera około 124 mg tej witaminy.

Inhalacje

Inhalacje są kolejnym skutecznym sposobem kaszel i przeziębienie. Wdychanie pary to świetny sposób na pozbycie się śluzu. Wystarczy trzymać głowę nad miską z parującą wodą, z ręcznikiem narzuconym na głowę, a para będzie rozpuszczać śluz. Szybko poczujesz się o wiele bardziej komfortowo.

Zrób swój własny spray do nosa

Złe samopoczucie podczas przeziębienia jest powodowane między innymi, tworzeniem się w twoim ciele białek zwanych cytokinami, które uwalniane są do walki z infekcją. Łatwym sposobem na zmniejszenie obrzęku, które tworzą te białka jest użycie sprayu do nosa, którym jest prostym roztworem soli fizjologicznej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama