Reklama

Jak zrywać tapetę z pomocą domowego środka?

W sklepach można znaleźć popularne środki do zrywania tapet, ale te są drogie i są pełne chemikaliów. Istnieje niezwykle prosty i przyjazny dla środowiska środek do rozpuszczania kleju do tapet. Sprawdza się doskonale przy zrywaniu tapet winylowych. Aby zapoznać się z domowym sposobem na zrywanie tapet, przeczytaj poniższe kroki.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

* 1/3 szklanki soku z cytryny

* 2 szklanki białego octu

* 2 szklanki wody

* butelka ze spryskiwaczem

* skrobaczka do tapet lub szpachelka

Zanim zabierzesz się za demolowanie ścian, przygotuj pomieszczenie. Wynieś meble, ściągnij dywany, zabezpiecz podłogę. Tapeta winylowa, składa się z dwóch warstw. Najlepiej zacząć od zerwania wierzchniej warstwy tapety. Jest grubsza i schodzi najłatwiej, bez stosowania żadnych środków. Na placu boju pozostaje spodnia cienka warstwa, mocno przywierająca do ściany. Zdzieranie tej warstwy papieru może zająć wieki.

Pozostałą warstwę trzeba nasączyć, w tym celu spryskaj pozostałe płaty tapety miksturą octu i soku z cytryny. Zacznij od małego miejsca i obserwuj jak szybko papier nasiąka. Pozostaw na czas wystarczająco, by płyn rozpuścił klej. Kiedy tapeta będzie mokra i „śliska”, śmiało możesz zacząć ją zrywać. Używając skrobaka, odrywaj tapetę od ściany.

Drobne fragmenty tapety możesz zeskrobać szpachelką lub szlifując papierem ściernym. Po zdarciu tapety ze ściany, należy ją umyć wodą z detergentem. Nie wolno dopuścić do zawilgocenia ściany. Po wyschnięciu ściany, przed kolejnym malowanie bądź kładzeniem nowej tapety, należy powstałe nierówności i ubytki wyrównać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama