Reklama

Jak zrobić domowy nawilżacz powietrza na kaloryfer?

Od początku sezonu grzewczego, wszyscy musimy zmierzyć się z problemem suchego powietrza w mieszkaniu. Niektórzy martwią się, że coraz trudniej oddychać, podczas gdy inni martwią się o rośliny, które stale potrzebują wilgoci. Wdychając suche powietrze stajemy się bardziej podatni na infekcje. Sezon grzewczy rozpoczął się, więc skorzystaj z naszej rady i zrób domowej roboty nawilżacz powietrza.

Przedmioty, które będą ci potrzebne do zrobienia nawilżacza: plastikowa butelka, taśma klejąca oraz długa gaza. Po środku butelki wycinamy otwór o długości 10cm i szerokości 4-5cm. Butelkę przyklejamy za pomocą taśmy do poziomej rury, doprowadzającej wodę do kaloryfera. Butelka nie powinna przylegać ściśle do rury, powinna znaleźć się w pewnej odległości od rury.

Bierzemy długi pasek gazy, do jednego metra długości. Gazą oplatamy rurę kaloryfera. Oplatamy rurę tak, a by środek gazy znalazł się wewnątrz otworu w butelce, wsuwamy gazę do środka butelki i drugim końcem gazy oplatamy rurę. Jeśli nie mamy tak długiej gazy można wykorzystać dwie gazy, których jeden z końców po oplątaniu nią rury wkładamy do otworu w butelce.

Do butelki wlewamy wodę i nasz nawilżacz jest gotowy. Sprawdzaj czy w butelce jest woda i czy knot z gazy jest w niej zanurzony. Upewnij się również, czy końce gazy nie zsunęły się z rury. Przez co woda może kapać na podłogę. Ten nawilżacz ma wiele zalet: nie wymaga nakładu materiałów i można go łatwo wymienić w razie uszkodzenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama