Reklama

Jak zaoszczędzić miejsce w łazience? Sprytne triki

Łazienka to jedno z pomieszczeń domowych, którego przestrzeń powinna być zaaranżowana w bardzo praktyczny sposób, ponieważ wykonujemy w niej codzienne czynności. Podobnie jest z kuchnią. Jednak nie zawsze łatwo uzyskać taki efekt, szczególnie, gdy mieszkamy w bloku, a metraż łazienki jest niewielki. Co może nam pomóc? Kilka sprawdzonych trików powinno rozwiązać problem.

Półki wbudowane w ścianę

Półki wbudowane w ścianę to jeden z najbardziej praktycznych łazienkowych trików. Nie tylko stanowią dobre miejsce do przechowywania, ale są również ciekawą ozdobą wnętrza. Półki w ścianie doskonale sprawdzają się w przypadku małych łazienek, ponieważ to właśnie w tego rodzaju przestrzeniach zazwyczaj brakuje miejsca. Takie półki warto zaprojektować również na ścianie przy kabinie prysznicowej lub przy wannie. Będą jak znalazł na kosmetyki do kąpieli.

Lustra i szafki w jednym

Kolejny pomysł na zaoszczędzenie miejsca w łazience to zamontowanie szafek, których fronty są lustrami. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy dodatkowe miejsce na ścianie, na przykład na zamontowanie ozdoby lub minipółki.

Ręczniki na drzwiach

Być może łazienka nie będzie wyglądała wtedy jak wprost z katalogu z pięknymi wnętrzami, ale opcja ta jest naprawdę bardzo praktyczna i doskonale sprawdza się w małych pomieszczeniach. Chodzi o umieszczenie wieszaków na ręczniki na drzwiach od łazienki. To prosty trik na uzyskanie dodatkowej wolnej przestrzeni w łazience. Jeżeli mamy zamiar wieszać ręczniki na haczykach samoprzylepnych, koniecznie wybierzmy te dobrej jakości, by haczyki nie spadły wraz z ręcznikami po pierwszym zaparowaniu łazienki.

Zasłony prysznicowe z wbudowanymi komorami na łazienkowe akcesoria

Dzisiaj na rynku znajdziemy wiele różnorodnych gadżetów wnętrzarskich, które ułatwiają nam przechowywanie. Jednym z nich jest zasłonka prysznicowa, która posiada wbudowane otwory na przybory łazienkowe. Tego typu "dwa w jednym" to idealne rozwiązanie do małych łazienek.

Praktyczne meble

Nasza łazienka nie będzie praktyczna, jeśli nie będzie praktycznie zaprojektowana. Jej ważnym elementem są meble. Mowa głównie o różnego rodzaju szafkach, między innymi szafce pod umywalką, które znajdziemy w łazience. Meble powinny być bardzo praktyczne i przystosowane do codziennego użytkowania. Wskazane jest, by miały dużo przegródek, szuflad i były pojemne. Taki rodzaj mebli z pewnością ułatwi nam przechowywanie.

Organizery na małe przybory

Jeśli mamy dużo małych przyborów lub kosmetyków, możemy umieścić je w różnego rodzaju organizerach. Znajdziemy je w sklepach z artykułami przeznaczonymi do urządzania wnętrz. Warto w nie zainwestować, jeśli chcemy utrzymać w łazience ład i porządek.

Duży magnes na ścianie

Kolejna ciekawa propozycja ułatwiająca przechowywanie, ale przede wszystkim szybkie znajdowanie przyborów kosmetycznych, to magnes przypominający tablicę. Możemy śmiało powiesić go na ścianie w łazience i przyczepić do niego małe metalowe przybory kosmetyczne. Zapewniamy, że problem z szukaniem obcinacza do paznokci lub pensety będziemy mieć z głowy. No, pod warunkiem, że odwiesimy je na swoje miejsce.

Ozdoby na ściany

Jeśli nasza łazienka jest mała, ale bardzo należy nam, żeby pojawiły się w niej elementy dekoracyjne, na przykład rośliny, przymocujmy je do ściany, by nie zajmować powierzchni na półkach czy pralce.

Stosując się do tych zasad z pewnością praktycznie urządzimy naszą łazienkę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama