Reklama

Czym zasłonić okna?

Nie ma nic lepszego niż cieszyć się wspaniałą łazienką, która ma duże okna zapewniające naturalne światło. Co jednak zrobić jeśli mieszkasz na parterze, a sąsiedni dom znajduje się trochę za blisko. Jak ustrzec się przed ciekawskimi sąsiadami? Nie musisz zakładać zasłon ani montować żaluzji. Wypróbuj nasz pomysł, który zapewni ci poczucie prywatności w dowolnym pomieszczeniu, bez rezygnowania z naturalnego źródła światła.

Potrzebne ci będą:

woda

skrobia ziemniaczana

koronki

pędzel

bardzo ostre nożyczki

garnek na klej

miarka

Zmierz dokładnie okno. Ostrymi nożyczkami wytnij z koronki dokładny rozmiar okna, które chcesz zasłonić. Sprawdź rozmiar przykładając koronkę do okna. Wyrównaj materiał, jeśli to konieczne. Staraj się ciąć równo, żeby koronka nie była postrzępiona. Teraz musisz rozrobić ekologiczny klej.

Aby uzyskać doskonałą konsystencję kleju rozpuść dwie łyżki skrobi ziemniaczanej w ¼ szklanki wody. Następnie zagotuj w garnku 2 szklanki wody, dodaj rozpuszczoną skrobię kukurydzianą i dokładnie wymieszaj. Klej jest gotowy. Umieść wycięty kawałek koronki na oknie i topuj ją pędzlem zanurzonym w kleju. Koronka musi wchłonąć dużo kleju. Poczekaj, aż klej wyschnie. Gotowe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama