Reklama

Pomysły na życzenia świąteczne

Wzajemne składanie życzeń świątecznych to jedna z najważniejszych i najstarszych tradycji wigilijnych i bożonarodzeniowych. To również przejaw miłości i szacunku do drugiego człowieka. Dziś składamy sobie życzenia w różnych formach – ustnie, telefonicznie, listownie, za pośrednictwem kartki świątecznej, a także coraz częściej smsem lub mailem. Okazuje się, że dla wielu osób wymyślenie życzeń świątecznych to niemały problem. Dlatego przygotowaliśmy różne propozycje życzeń – od tradycyjnych po te z nutą humoru. Każdy z pewnością wybierze coś dla siebie.

Tradycyjne

Tradycyjne życzenia świąteczne są bardzo uniwersalne i można wysłać je lub złożyć każdemu. Oto kilka przykładów:

• „Życzę Ci świąt białych,pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych i niecodziennych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok, by był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie przemija…”

• „Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Ci pokoju Chrystusowego, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Niech nadchodzący Nowy Rok przyniesie Ci jak najwięcej łask bożych. Życzę Ci również, byś doświadczył/a Bożej mocy co dnia i by Jezus zawsze był przy Tobie."

• „W Wigilię Bożego Narodzenia Gwiazda Pokoju drogę wskaże. Zapomnijmy o uprzedzeniach, otwórzmy serca z naszymi marzeniami. Niechaj Anioły wraz z Panem Bogiem, jak Trzej Królowie, staną cicho za Twoim progiem, by spełnić to, co dotąd było snami. Ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie. Świąt magia niechaj zjedna wszystkich, niech w domach będzie Wam, jak w niebie.”

• „Każdy już czym prędzej bieży, by dołączyć do pasterzy. I ja spieszę z życzeniami, bo nie mogę być tam z Wami. Zdrowia, szczęścia, pomyślności i niech dobro wśród Was gości. I niech Boga wielka moc na Was spłynie w świętą noc.”

Oficjalne

Oficjalne życzenia możesz złożyć szefowi lub partnerom biznesowym, czyli ludziom, z którymi łączą cię przede wszystkim sprawy zawodowe. Polecamy wybrać którąś z poniższych propozycji:

• „Niech magia świąt panująca przy wigilijnym stole przyniesie spokój i radość. Niech każda chwila Bożego Narodzenia napełnia wszystkie serca miłością i życzliwością, a Nowy Rok niech przyniesie nowe plany i marzenia. Wszystkiego, co najlepsze dla Pana/ Pani i wszystkich pracowników firmy!”

• „Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Życzę Pani/ Panu dużo rodzinnego ciepła, cennej energii do realizacji marzeń i celów, a także wielu sukcesów i pomyślności w nadchodzącym roku!”

• „Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery świątecznej, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr. Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia oraz poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia towarzyszą Państwu przez cały Nowy Rok.”

Krótkie i z humorem

Krótkie życzenia z dozą humoru można śmiało wysłać bliskim znajomym, którzy oczywiście znają się na żartach! Oto kilka oryginalnych propozycji:

• „Na święta śniegu wielkiego, a po nich kaca małego. Od Mikołaja furę prezentów i każdej drogi bez zakrętów.”

• „W ten świąteczny dzień niechaj smutki idą w cień. Śpiewaj, jedz, pij i o Mikołaju śnij!”

• „Idą święta, widać gości - wydłub z karpia wszystkie ości. Powyjadaj z barszczu uszy, a gdy Cię za bardzo suszy, siądź wygodnie z lampką wina i obejrzyj dziś Kevina!”

• „Pada śnieg, suną sanki, jest renifer i bałwanki. Śnieżki z nieba spadają, życzenia zdrowych świąt składają. Niech te święta będą wyjątkowe, a prezenty odlotowe!”

• „By Ci wszystko pasowało, by kłopotów było mało. By się wiodło znakomicie, by wesołe było życie. Sto całusów na dodatek, by smaczniejszy był opłatek!”

Refleksyjne i wzruszające

Refleksyjne życzenia najlepiej wysłać lub złożyć najbliższym – ukochanemu lub ukochanej, rodzicom, rodzeństwu, dzieciom i przyjaciołom. Są wyrazem miłości oraz ciepła wobec najbliższych. Skorzystaj z poniższych propozycji:

• „Ze szczerego serca w ten piękny czas, gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas, życzę Wam miłości - bez trosk i złości, pokoju na świecie i wszystkiego, czego tylko zapragniecie! Niech Wam się spełni wszystko, o czym marzycie!”

• „Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Ci nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy, piękna poezji, dobrej muzyki, pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem oraz wspomnieniami. Wesołych Świąt!"

• „W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok żegnamy ze wzruszeniem minione miesiące. Pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Przeżyjmy te ostatnie chwile tego roku w pokoju i miłości. Wesołych Świąt!”

• „Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Ci spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Cię pomyślnością i szczęściem. Życzę nam wszystkim najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia!”

• „Jest cicho, choinka płonie, na szczycie cherubin fruwa. Na oknach pelargonie, blask świeczek złotem zasnuwa, a z kąta z ust brata płynie kolęda na okarynie - „Lulajże, Jezuniu". Aby te Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok – Dobrym Czasem."

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama