Reklama

Pomysły na prezenty świąteczne dla dzieci

Ten, kto ma małe dziecko, doskonale wie, że wybór prezentu dla malucha to wcale nie taka łatwa sprawa, jakby się mogło wydawać. W obecnych czasach dzieci mają mnóstwo zabawek, książek, pluszaków, które często rzucane są w kąt na rzecz tabletu czy komputera. Poza tym sklepy oferują nam potężną ilość artykułów dla dzieci, co również nie ułatwia nam zadania. Wybierając prezent dla malucha na święta w sklepie z zabawkami można nabawić się bólu głowy! Postanowiliśmy zatem ułatwić zadanie poszukującym świątecznych upominków dla dzieci, przygotowując listę uniwersalnych prezentów, które powinny ucieszyć nasze pociechy.

Reklama

Oryginalne puzzle

Dzieci uwielbiają układać puzzle, szczególnie, jeśli są oryginalne i przedstawiają ich ulubione postacie z bajek. Ostatnio bardzo popularne i lubiane przez maluchów są puzzle w formie gąbkowej maty, po których dzieci mogą chodzić i swobodnie się na niej bawić. Ten prezent z pewnością zadowoli nasze pociechy.

Mata edukacyjna

Mata edukacyjna to świetny prezent dla małych dzieci, które są w okresie wczesnego rozwoju. Bawiąc się na macie dziecko ćwiczy swoje umiejętności motoryczne, a w konsekwencji szybciej się rozwija. Jeśli decydujesz się na zakup takiego upominku, wybierz matę z zabawkami i elementami dźwiękowymi. Takie gadżety zdecydowanie bardziej zaciekawią dziecko i sprawią, że chętnie będzie korzystać z prezentu.

Gra z ulubionymi bohaterami z bajek

Maluchów z pewnością ucieszą również różnego rodzaju gry z ulubionymi bohaterami z bajek. Mogą być to gry planszowe, komputerowe i inne. Najważniejsze, by dobrać je odpowiednio do wieku i zainteresowań dziecka.

Klocki

Klocki to bez wątpienia jedna z ulubionych zabawek dzieci, a w szczególności chłopców. Układanie klocków po pierwsze pomaga rozwijać się dziecku, a po drugie daje mu poczucie satysfakcji - w końcu to twórcza czynność!

Interaktywne lalki dla dziewczynek

Która z małych dziewczynek nie marzy o lalce – niemowlaku? Dziewczynki już w okresie wczesnego rozwoju odczuwają instynkt opiekuńczy, dlatego uwielbiają bawić się lalkami przypominającymi małe dzieci. Dzięki temu rozwijają sferę emocjonalną, a także zdolności manualne. Lalka - niemowlę to prezent, który z pewnością ucieszy każdą małą dziewczynkę.

Maskotka interaktywna

Maskotki interaktywne to w ostatnich kilku latach bardzo popularne zabawki. Są nie tylko pluszowym przyjacielem dziecka, ale pomagają mu się rozwijać, uczą nowych słów i zachowania. Co więcej, maluch bawiąc się maskotką interaktywną rozwija swoją sferę emocjonalną, na przykład poprzez przytulanie jej.

Gadżety z ulubionymi postaciami z bajek

Praktycznie każde dziecko ma swoją ulubioną bajkę i postać, która w niej występuje. Gadżet lub zabawka z ulubieńcami z bajek to prezenty strzelone w dziesiątkę! Najlepiej sprawdzą się różnego rodzaju kubeczki, plecaki, pojemniczki na żywności itp. gadżety.

Ulubione bajki na DVD

Bajki świetnie rozwijają dzieci, co zostało potwierdzone naukowo. Dlatego pod choinkę warto sprawić dziecku zestaw ulubionych bajek, które będzie mogło oglądać przez cały rok! Taki prezent ucieszy każdego malucha.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama