Reklama

Osiem prostych świątecznych ozdób DIY

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Najbliższy czas wielu osób niewątpliwie pochłoną przygotowania świąteczne, a w tym robienie zakupów, wybór prezentów, a także dekorowanie mieszkań i domów. Nietrudno zauważyć, że coraz więcej osób przywiązuje dużą wagę właśnie do dekoracji świątecznych, a wiele z nich chętnie wykonuje je samodzielnie. Nie ma się czemu dziwić - ozdoby DIY są bardzo oryginalne, zazwyczaj tanie, a ich przygotowanie to sama przyjemność. Dlatego zachęcamy do samodzielnego dekorowania wnętrz na święta i podpowiadamy osiem oryginalnych i prostych w wykonaniu ozdób DIY.

Reklama

Łańcuch ozdobny z szyszek

To bardzo oryginalna i minimalistyczna ozdoba, która najlepiej sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Jej przygotowanie jest wręcz banalnie proste. Wystarczy przygotować sznurek i za pomocą gorącego kleju w pistolecie przymocować do niego szyszki. Jeśli masz ochotę, możesz uprzednio pomalować szyszki lub spryskać brokatem. Końcowy efekt będzie spektakularny!

Świąteczny ekoświecznik

To wyjątkowo urocza i zarazem ekologiczna ozdoba. Do jej wykonania potrzebujesz jedynie niewielkiego słoiczka, kawałka cienkiej kory drzewnej (potrzebna do obklejenia słoiczka), ozdobnej gałązki (może być z krzewu iglastego), cienkiej wstążki lub sznurka, a także kleju.

Sposób wykonania:

1. Dokładnie umyj i osusz słoiczek.

2. Następnie obklej słoiczek korą.

3. Przymocuj gałązkę do słoiczka i obwiąż go sznurkiem.

Ekoświecznik jest gotowy. Możesz umieścić w nim świeczkę. Do tego typu ozdób można wykorzystać również inne ekologiczne materiały, na przykład liście.

Ozdoby z suszonej jarzębiny

Ozdoby z suszonej jarzębiny pasują do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz. Możesz zawiesić je na drzwiach, choince, ścianie, a także położyć na stole świątecznym. Co będzie potrzebne do ich przygotowania? Bardzo niewiele – suszona jarzębina, nożyczki i drut.

Sposób wykonania

Na początku musisz wymyślić kształt swojej ozdoby. Bardzo okazale prezentują się serca, gwiazdki i choinki. Gdy mamy już wybrany kształt, odmierzamy potrzebną do wykonania ozdoby ilość drutu, który później będziemy wyginać w celu uformowania odpowiedniego kształtu. Na drucik nawlekamy suszone owoce jarzębiny, jeden po drugim. Gdy zapełnią prawie całą jego długość, możemy zacząć formować go w zamierzony kształt. Pamiętaj, by robić to delikatnie i nie uszkodzić owoców.

Suszone plastry pomarańczy

To ostatnimi czasy bardzo popularna ozdoba świąteczna. Suszone pomarańcze prezentują się bardzo naturalnie i oryginalnie, a w dodatku aromatycznie pachną. Wystarczy zasuszyć plastry pomarańczy, a następnie przymocować do nich ozdobne sznureczki. Owoc będzie prezentował się jeszcze piękniej, gdy powbijamy do niego goździki. Zawieś suszone pomarańcze na choince, oknie lub na ścianie.

Wieniec z iglaków

Wieńce to bardzo okazałe ozdoby świąteczne. Najbardziej efektownie prezentują się na drzwiach i ścianach. Do ich wykonania potrzebne będą:

• gęste gałęzie z krzaków iglastych (najlepiej z tui lub cyprysa);

• drucik;

• nożyczki;

• ozdoby.

Sposób wykonania:

1. Zacznij od łączenia gałęzi w okrąg. Wiąż je ze sobą za pomocą drucika. Staraj się, by łączenie wyglądało estetycznie, a drucik był jak najmniej widoczny.

2. Gdy powstanie już wieniec, przytnij odstające igiełki.

3. Na koniec udekoruj wieniec według swojego gustu.

Świąteczne liściki do prezentów

Ręcznie wykonane karteczki do prezentów sprawią, że każdy upominek będzie wyglądał bardzo oryginalnie. Do ich przygotowania potrzebujesz:

• złotej tekturki lub bristolu;

• nożyczek;

• dziurkacza;

• cienkiej ozdobnej tasiemki lub ozdobnego sznurka;

• kilka małych gałązek z drzewka iglastego.

Sposób wykonania:

1. Wytnij z tekturki kształty kojarzące się ze świętami.

2. Następnie w każdej z nich zrób dziurkę.

3. Przeciągnij kawałek wstążki lub sznurka przez dziurkę i umocuj gałązkę.

4. Na koniec zawiąż małą kokardę.

Jeśli masz ochotę, możesz udekorować karteczki brokatem lub farbkami.

Skarpeta świąteczna

Skarpeta świąteczna idealnie sprawdzi się jako ozdoba świąteczna do pokoju dzieci. Możesz wykonać ją z różnych materiałów i udekorować według swojego gustu. Wystarczy, że wytniesz z materiału dwa kawałki w kształcie skarpety i zszyjesz je ze sobą. Jeśli chcesz naszyć ozdoby na skarpetę, zrób to przed połączeniem dwóch części. Świąteczne skarpety prezentują się najbardziej okazale, gdy zawiesimy kilka z nich obok siebie i powkładamy do nich prezenty.

Girlanda z suszonych owoców

Girlanda z suszonych owoców idealnie sprawdzi się w kuchni. Pięknie pachnie i prezentuje się zjawiskowo! Wystarczy zasuszyć plasterki owoców, które kojarzą się ze świętami (na przykład pomarańczy, mandarynek, jabłek lub cytryny), a następnie gustownie przymocować je do ozdobnego sznurka. Owoce można udekorować również kokardkami.

Świątecznego klimatu wnętrzom nadadzą również donice na kwiaty z elementami świątecznymi, poszewki na poduszki, bieżniki, a także różnego rodzaju stroiki. Zrób je samodzielnie – satysfakcja i radość będą jeszcze większe!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama