Reklama

Jak zrobić świąteczny wieniec?

Wieniec świąteczny to okazała i ostatnimi czasy bardzo popularna ozdoba świąteczna. Do Europy przywędrowała z Ameryki i bardzo szybko zyskała liczne grono fanów. Ta piękna dekoracja świąteczna wcale nie jest tak trudna w przygotowaniu, jakby się mogło wydawać. Wystarczy tylko trochę sprytu, gałęzi iglastych, gustownych ozdób i odpowiednich narzędzi, by w naszym domu zapanował świąteczny, magiczny nastrój. Podpowiadamy, jak zrobić wieniec świąteczny krok po kroku.

Reklama

Do przygotowania wieńca potrzebne będą:

• gęste gałęzie iglaste (mogą być z jednego drzewka lub różnych, nie powinny być zbyt długie);

• nożyczki;

• drucik (najlepiej brązowy lub miedziany);

• ozdoby (małe bombki, kokardki, wstążka, suszone pomarańcze, szyszki, etc.);

• nitka;

• gorący klej w pistolecie.

Sposób wykonania:

1. Rozpocznij od łączenia gałęzi za pomocą drucika. Jeśli są to gałęzie z miękkiego iglaka, na przykład z cyprysa lub tui, możesz połączyć je w długi ogon, a następnie związać jego końce tak, by powstał okrąg. Jeżeli użyłeś twardszych i bardziej kłujących gałęzi, przed ich połączeniem musisz ułożyć je w okrąg. Gałęzie wiąż dokładnie za pomocą drucika. Staraj się, by był on niewidoczny. Jeśli odstają z niego nieestetyczne igiełki (co często zdarza się w przypadku cyprysa lub tui) utnij je.

2. Gdy baza wieńca jest już gotowa, czas na ozdabianie - dla wielu najciekawszą czynność. Przymocuj dekoracje na wieńcu za pomocą drucika, nitki i kleju w pistolecie. Rozmieść je według swoich upodobań. Wieniec pięknie prezentuje się z dużą kokardą umieszczoną w jego górnej części.

3. Na koniec przywiąż do górnej części wieńca nitkę i zrób z niej pętelkę. Teraz można powiesić wieniec na ścianie lub drzwiach wejściowych.

Przed powieszeniem wieńca warto spryskać go lakierem do włosów. Dzięki temu nasza ozdoba szybko nie zrzuci igieł.

Inne, ciekawe pomysły na świąteczne wieńce

Nie tylko klasyczny wieniec z żywych gałęzi nada domom i mieszkaniom świątecznego klimatu. W nowoczesnych wnętrzach lub pokojach dziecięcych świetnie sprawdzą się oryginalne wieńce wykonane na przykład z szyszek, cukierków, owoców czy bombek. Wystarczy trochę kreatywności i chęci, by w naszych domach zagościł świąteczny, a zarazem niebanalny klimat.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama