Reklama

Jak zrobić girlandę za pomocą sznurka

To jeden z tych projektów przy, którym się pobrudzisz, ale i dobrze zabawisz. Z całej tej zabawy otrzymasz wspaniałą kolorową girlandę, którą możesz udekorować swój dom bądź mieszkanie. Pomalowana na wybrany przez ciebie kolor wpasuje się kolorystycznie do wystroju wnętrza twego domu. Zatem do dzieła!

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

* Sznurek (czysty bądź kolorowy, do wyboru)

* Klej PVA – klej wikolowy uniwersalny

* Mąka kukurydziana

* Ciepła woda

* Balony

* Marker

* Wazelina

* stara tacka do mieszkania kleju

* długi patyk lub kij od miotły do wieszania balonów

* sznur światełek

* farba w sprayu w dowolnym kolorze

Po pierwsze, nadmuchaj balony. U szczytu balona narysuj okrąg, do krawędzi którego zostawić otwór na żarówkę. Następnie posmaruj balon wazeliną by sznurek się do niego nie przylepił.

Przywiąż balony sznurkiem do kija od miotły lub długiego kawałka drewna, na których możesz je zawiesić. Ułatwi nam to pracę z wiszącymi balonami. Na podłogę podłóż starą folię bądź szmatę, by skapujący klej jej nie pobrudził.

Teraz przygotuj miksturę. W starej tacce wymieszaj klej, odrobinę mąki kukurydzianej i odrobinę ciepłej wody. Wymieszaj razem, niech mieszanka będzie gładka, a nie wodnista. Upewnij się czy masz odpowiednią ilość mikstury, gdyż sznurek sporo jej wchłonie.

Teraz najbrudniejsza część. Weź sznurek, zanurz w miksturze z kleju. Niech sznurek dobrze nasiąknie. Zacznij owijać balon sznurkiem, poziomo, pionowo, aż do pożądanego efektu. Jeśli chcesz uzyskać grubszą warstwę, owiń balon sznurkiem raz jeszcze. Kończąc owijanie wsuń koniec sznurka pod spodnią warstwę by nie wystawał na zewnątrz. Powtórz te czynności na wszystkich pozostałych balonach.

Pozostaw do wyschnięcia na całą noc. Upewnij się czy sznurek wysechł całkowicie i czy kule są wystarczająco twarde. Jeśli nie zostaw je jeszcze do wyschnięcia. Moje wszystkie balony popękały podczas schnięcia, jeśli twoje nadal są na miejscu to przebij je i usuń pozostałości po nich.

Teraz sznurkowe kule możesz pomalować farbą w sprayu, w dowolnym kolorze. Przymocuj kule do lampek, żyłką gdyż jest ona niewidoczna.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama