Jak zrobić choinki z szyszek sosnowych?

Długo nosiłam się z myślą co stworzyć na tegoroczne święta. W piwnicy mego domu od zeszłego roku leżały sosnowe szyszki. Postanowiłam je wykorzystać w łatwy i sprytny sposób. Z pewnością użyję je do świątecznej aranżacji. Możesz sama stworzyć mały leśny zagajnik świątecznych choineczek. Przygotuj parę niezbędnych rzeczy i do dzieła.

Rzeczy, których potrzebujesz

Aby stworzyć sosnowe choinki, użyłam:

* sosnowe szyszki

* farba akrylowa

* pędzel

* klej uniwersalny

* brokat

* małe gliniane doniczki

* gwiazdki aluminiowe

Pozbieraj sosnowe szyszki, można też je kupić. Dla pewności, że nie ma w środku żadnych mieszkańców, umyj je w wodzie z płynem. Szyszki przy kontakcie z wodą mogą się zamknąć, ale po dniu schnięcia na gazecie ponownie się otworzą.

Pomaluj doniczki na złoty kolor. Pomaluj również na zielony kolor igły szyszki. Posyp końcówki brokatem lub pomaluj końcówki klejem z brokatem. Przyklej gwiazdkę na węższym czubku szyszki. Gwiazdki również można kupić albo zrobić samemu.

Dolne igły szyszki posmaruj klejem dookoła i wsuń w doniczkę. Upewnij się, że wsunięta jest mocno i czy nie będzie wypadać. Mała choineczka gotowa. Z pewnością wprowadzi cię w świąteczny nastrój, stojąc na biurku w miejscu pracy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama