Reklama

Jak przygotować piękne dekoracje na Boże Narodzenie?

Marzysz o pięknie przyozdobionym mieszkaniu na Boże Narodzenie, ale nie chcesz wydawać majątku na gotowe dekoracje? Nic prostszego. Wystarczy odrobina inwencji. Zdradzamy kilka sprawdzonych sposobów i podpowiadamy, jak zrobić świąteczny stroik, wieniec, niebanalne ozdoby czy oryginalną choinkę będącą alternatywą dla tej klasycznej.

Reklama

Świąteczny stroik

Wykonane ze świerkowych bądź sosnowych gałązek stroiki są bardzo efektowne, pięknie zdobią mieszkania i wprowadzają do nich wyjątkowy świąteczny klimat. Większość z nich jest stosunkowo prosta w wykonaniu. Bazą każdego stroika powinny być oczywiście iglaste gałązki. Najlepiej wybrać takie, które będą się pięknie komponowały z naszą choinką. Sosnowe i świerkowe są bardzo plastyczne, dlatego możemy z nich wyczarować w zasadzie każdą dekorację. Ogranicza nas w tym przypadku wyłącznie nasza wyobraźnia. Warto jednak dopasować kształt i rozmiar stroika, do miejsca, w którym go umieścimy. Jeśli ma dekorować stół, bądź komodę najlepiej osadzić go na wykorzystywanej przez florystów gąbce, w wazonie lub ozdobnej donicy. W formie dodatków świetnie sprawdzą się gałązki jemioły, szyszki, suszone owoce, gwiazdki anyżu, kawałki kory, nieduże bombki, aniołki, gwiazdki, itp. W centralnym punkcie możemy umieścić kolorowe świece abo zastąpić je małymi dekoracyjnymi lampkami.

Świąteczny wieniec

Wieńce pięknie dekorują drzwi wejściowe albo ściany domów i mieszkań. Najczęściej wykonywane są ze świerkowych gałązek. Stelaż wieńca powinien być wykonany ze stabilnego drutu. Musimy uformować z niego kształt koła i przymocować do niego mniejszymi drucikami, bądź kawałkami sznurka iglaste gałązki. Dodatkowe elementy dekoracyjne mogą stanowić bombki, szyszki, lampeczki, kokardki, aniołki, bądź kawałki jemioły. Do ich przymocowania potrzebny będzie klej umieszczony w specjalnym pistolecie. Gotowy wieniec wieszamy na drzwiach wejściowych, bądź na ścianie.

Choinka

Własnoręcznie wykonane choinki są doskonałą alternatywą dla klasycznych żywych sosen, świerków, bądź jodeł, jak i tych sztucznych. W kontekście materiałów możliwości mamy mnóstwo. Stelaż może stanowić na przykład drut, z którego uformujemy choinkę i owiniemy dekoracyjnymi lampkami. Gotową dekorację można śmiało powiesić na ścianie lub postawić na szafce. Drzewko świąteczne można zrobić również z gałązek lub patyków. Do przymocowania drewnianych elementów potrzebny będzie klej na gorąco. W formie dodatków można wykorzystać małe bombki, szyszki, gwiazdki anyżu czy jemiołę.

Ozdoby z pomarańczy

Zima pachnie pomarańczami, które są nie tylko pyszną i zdrową przekąską, ale mogą również stać się niebanalnymi dekoracjami choinkowymi. Do ich przygotowania potrzebne będą kolorowe wstążki, lakiery oraz brokat. Pomarańcze kroimy na plasterki i suszymy. Następnie wedle uznania kolorujemy, posypujemy brokatem i zawieszamy na wstążce. W formie świątecznych dekoracji absolutnie rewelacyjnie sprawdzą się również całe owoce pomarańczy, które trzeba nakłuć goździkami. Z tych ostatnich możemy stworzyć finezyjne szlaczki, bądź wyczarować inne kształty.

Kolorowy papier

Papier kolorowy, klej i nożyczki to zestaw, z którego można przygotować nieskończenie wiele dekoracji. Od klasycznych łańcuchów robionych z pasków papieru i sklejanych w kółka po różnego rodzaju bombki, gwiazdki, aniołki, czy choineczki. Można też powycinać kilka kolorowych kółek z wybranego papieru i przyozdobić brokatem, pisakami, kredkami czy naklejkami i zawiesić na ozdobnej tasiemce. Takie niebanalne dekoracje z pewnością dodadzą uroku świątecznemu drzewku.

Kolorowe słodycze

Zawijanie słodyczy w kolorową bibułę i zawieszanie ich na sznurkach jest znane każdemu. Może to być jednak wspaniała opcja dla osób, które mają małe dzieci. Odpakowywanie tych wszystkich słodkości po świętach z pewnością będzie dla nich ogromną frajdą, a dla nas oryginalną dekoracją.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama