Reklama

Jak przygotować piękne dekoracje na Boże Narodzenie?

Marzysz o pięknie przyozdobionym mieszkaniu na Boże Narodzenie, ale nie chcesz wydawać majątku na gotowe dekoracje? Nic prostszego. Wystarczy odrobina inwencji. Zdradzamy kilka sprawdzonych sposobów i podpowiadamy, jak zrobić świąteczny stroik, wieniec, niebanalne ozdoby czy oryginalną choinkę będącą alternatywą dla tej klasycznej.

Świąteczny stroik

Wykonane ze świerkowych bądź sosnowych gałązek stroiki są bardzo efektowne, pięknie zdobią mieszkania i wprowadzają do nich wyjątkowy świąteczny klimat. Większość z nich jest stosunkowo prosta w wykonaniu. Bazą każdego stroika powinny być oczywiście iglaste gałązki. Najlepiej wybrać takie, które będą się pięknie komponowały z naszą choinką. Sosnowe i świerkowe są bardzo plastyczne, dlatego możemy z nich wyczarować w zasadzie każdą dekorację. Ogranicza nas w tym przypadku wyłącznie nasza wyobraźnia. Warto jednak dopasować kształt i rozmiar stroika, do miejsca, w którym go umieścimy. Jeśli ma dekorować stół, bądź komodę najlepiej osadzić go na wykorzystywanej przez florystów gąbce, w wazonie lub ozdobnej donicy. W formie dodatków świetnie sprawdzą się gałązki jemioły, szyszki, suszone owoce, gwiazdki anyżu, kawałki kory, nieduże bombki, aniołki, gwiazdki, itp. W centralnym punkcie możemy umieścić kolorowe świece abo zastąpić je małymi dekoracyjnymi lampkami.

Świąteczny wieniec

Wieńce pięknie dekorują drzwi wejściowe albo ściany domów i mieszkań. Najczęściej wykonywane są ze świerkowych gałązek. Stelaż wieńca powinien być wykonany ze stabilnego drutu. Musimy uformować z niego kształt koła i przymocować do niego mniejszymi drucikami, bądź kawałkami sznurka iglaste gałązki. Dodatkowe elementy dekoracyjne mogą stanowić bombki, szyszki, lampeczki, kokardki, aniołki, bądź kawałki jemioły. Do ich przymocowania potrzebny będzie klej umieszczony w specjalnym pistolecie. Gotowy wieniec wieszamy na drzwiach wejściowych, bądź na ścianie.

Choinka

Własnoręcznie wykonane choinki są doskonałą alternatywą dla klasycznych żywych sosen, świerków, bądź jodeł, jak i tych sztucznych. W kontekście materiałów możliwości mamy mnóstwo. Stelaż może stanowić na przykład drut, z którego uformujemy choinkę i owiniemy dekoracyjnymi lampkami. Gotową dekorację można śmiało powiesić na ścianie lub postawić na szafce. Drzewko świąteczne można zrobić również z gałązek lub patyków. Do przymocowania drewnianych elementów potrzebny będzie klej na gorąco. W formie dodatków można wykorzystać małe bombki, szyszki, gwiazdki anyżu czy jemiołę.

Ozdoby z pomarańczy

Zima pachnie pomarańczami, które są nie tylko pyszną i zdrową przekąską, ale mogą również stać się niebanalnymi dekoracjami choinkowymi. Do ich przygotowania potrzebne będą kolorowe wstążki, lakiery oraz brokat. Pomarańcze kroimy na plasterki i suszymy. Następnie wedle uznania kolorujemy, posypujemy brokatem i zawieszamy na wstążce. W formie świątecznych dekoracji absolutnie rewelacyjnie sprawdzą się również całe owoce pomarańczy, które trzeba nakłuć goździkami. Z tych ostatnich możemy stworzyć finezyjne szlaczki, bądź wyczarować inne kształty.

Kolorowy papier

Papier kolorowy, klej i nożyczki to zestaw, z którego można przygotować nieskończenie wiele dekoracji. Od klasycznych łańcuchów robionych z pasków papieru i sklejanych w kółka po różnego rodzaju bombki, gwiazdki, aniołki, czy choineczki. Można też powycinać kilka kolorowych kółek z wybranego papieru i przyozdobić brokatem, pisakami, kredkami czy naklejkami i zawiesić na ozdobnej tasiemce. Takie niebanalne dekoracje z pewnością dodadzą uroku świątecznemu drzewku.

Kolorowe słodycze

Zawijanie słodyczy w kolorową bibułę i zawieszanie ich na sznurkach jest znane każdemu. Może to być jednak wspaniała opcja dla osób, które mają małe dzieci. Odpakowywanie tych wszystkich słodkości po świętach z pewnością będzie dla nich ogromną frajdą, a dla nas oryginalną dekoracją.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama