Reklama

Rzeczy, których nie należy przechowywać w łazience

Wielu z nas przyzwyczaiło się do przechowywania w łazience najpotrzebniejszych i codziennie używanych rzeczy. W niejednej łazience znajdziemy dziś całą masę kosmetyków, suszarki, perfumy, bieliznę, a nawet leki. Przechowujemy je tam, ponieważ jest nam tak po prostu wygodniej - wszystko mamy pod ręką. Jednak zapominamy o jednej ważnej rzeczy – w łazience panuje wilgoć, która nie działa zbyt dobrze na wiele produktów i urządzeń. Sprawia, że szybciej się psują, tracą na jakości, a nawet mogą być niebezpieczne. Koniecznie sprawdź, czego nie należy przechowywać w łazience dla własnego dobra i bezpieczeństwa.

Reklama

Kosmetyki i pędzle do makijażu

Większość kobiet popełnia ten błąd. Chodzi mianowicie o przechowywanie kosmetyków do makijażu w łazience. Nie ważne czy są one w kosmetyczce, czy leżą luzem. Warunki panujące w łazience sprawiają, że stają się one suche lub rozmoknięte (w zależności od kosmetyku), w konsekwencji są gorszej jakości i szybciej się psują. Wilgoć i ciepło, panujące w łazience, szczególnie źle działają na szminki, które pod ich wpływem miękną i rozpuszczają się. Efekt? Pigment nie trzyma się na ustach, a my wyglądamy mało atrakcyjnie.

W łazience nie należy przechowywać nie tylko samych kosmetyków do makijażu, ale również narzędzi, na przykład pędzli. Szczególnie wtedy, gdy przechowujemy je w kubeczku bez żadnej osłonki. Wówczas większość bakterii, kurzu, a także para wodna osadza się na włosiu, które szybciej się psuje. Pędzle do makijażu, jak i inne przybory, powinny być przechowywane w suchym miejscu i zabezpieczone przed bakteriami i kurzem.

Perfumy

Perfumy to kolejny, często spotykany w łazienkach produkt. Nic dziwnego - chcemy mieć je pod ręką podczas porannej toalety oraz przed wyjściem na ważne spotkanie. Niestety mało kto wie, że po pierwsze perfumy w wilgotnym powietrzu gorzej się rozpylają, a po drugie tracą na sile, gdy przechowywane są w cieple.

Perfumy powinny być przechowywane w zaciemnionym miejscu, w którym nie będą narażone na zmiany temperatur i na kontakt z wilgotnym powietrzem. Łazienka to zdecydowanie nieodpowiednie miejsce.

Maszynki do golenia

Łazienka, a szczególnie kabina prysznicowa lub wanna, to z pewnością nieodpowiednie miejsca, by trzymać w nich maszynki do golenia. Wilgoć i stały kontakt z wodą sprawiają, że ostrza maszynki szybciej rdzewieją, przez co działa ona zdecydowanie gorzej. Maszynka powinna być dokładnie wyczyszczona i osuszona po każdym użyciu i przechowywana w suchym miejscu. Wówczas ostrza będą służyć nam na dłużej.

Leki

Warto wiedzieć, że wilgoć osłabia działanie większości leków, a szczególnie pigułek antykoncepcyjnych, które kobiety często chowają w szafkach łazienkowych. Leki należy przechowywać w suchym miejscu o temperaturze pokojowej, a niektóre w lodówce. Informacja o sposobie przechowywania jest zawsze zawarta na opakowaniu produktu. Jeśli trzymasz leki w szafce łazienkowej, koniecznie przenieś je do suchego pomieszczenia, najlepiej do sypialni.

Biżuteria

Z biżuterią sprawa ma się podobnie, jak z maszynkami do golenia. Nadmierna wilgoć sprawia, że ta szybciej śniedzieje, szczególnie, gdy nie jest dobrej jakości. By temu zapobiec, nie zostawiaj ulubionych kolczyków lub łańcuszka w łazience. Biżuterię najlepiej przechowywać w specjalnej szkatułce w suchym i bezpiecznym miejscu.

Sprzęty elektroniczne

Mowa tutaj o na przykład o suszarkach, prostownicach czy elektrycznych golarkach, które praktycznie każdy z nas przechowuje w łazience. Niektóre z tych urządzeń bywają dostosowane do wysokiej wilgotności, dlatego można trzymać je w łazience. Jednak sprzęty gorszej jakości, zdecydowanie powinniśmy przechowywać w suchym i bezpiecznym miejscu. Dzięki temu uchronimy siebie i domowników między innymi przed wstrząsem elektrycznym.

Czyste, suche ręczniki

W łazience nie powinniśmy trzymać również ręczników. Nie chodzi tutaj o te codziennego użytku, ale wyprane i suche ręczniki, które często przechowujemy w szafkach łazienkowych. Jeśli ręczniki długo zalegają w zamknięciu, mogą zatęchnąć, a nawet gnić. Lepiej przechowywać je w suchym pomieszczeniu.

Lakiery do paznokci

Łazienka to również nieodpowiednie pomieszczenie dla lakierów do paznokci. Po pierwsze dlatego, że jest w niej zbyt ciepło, przez co kosmetyk szybciej zasycha. Po drugie lakiery powinny być przechowywane w zaciemnionych miejscach o temperaturze około 10 stopni Celsjusza. Najlepiej trzymać je w ciemnej szkatułce lub kosmetyczne.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama