Reklama

Jak osłonić siebie i ogród przed słońcem? Sprytne pomysły

Lato rozpoczęło się na dobre. Temperatury powietrza są coraz wyższe, a słońce z dnia na dzień ostrzejsze. Jeśli lubimy spędzać czas na zewnątrz, gdy jest gorąco, koniecznie pomyślmy, w jaki sposób osłonić ogród, a przy okazji własną głowę przed słońcem. Wszystkim, którzy jeszcze tego nie zrobili, podpowiadamy kilka sprytnych sposobów.

Reklama

Parawany

Parawany wróciły do łask i dzisiaj są chętnie wykorzystywane jako osłona przed słońcem. Możemy postawić je zarówno w domu lub w mieszkaniu, jak i na zewnątrz. Możemy kupić je w wielu rozmiarach lub zamówić pod wymiar. Co więcej, na rynku znajdziemy również ich różnorodne wzory. Niektóre z nich będą stanowić piękną ozdobę w domu.

Roślinne pnącza

Skuteczną formą ochrony domu lub podwórka przed słońcem są również pnącza roślinne, z których w tym samym celu korzystali zazwyczaj nasi dziadkowie. Te najczęściej spotykane to winorośle. By dobrze osłoniły konkretną przestrzeń, najlepiej pozwolić im obrosnąć płot lub pergolę. O jej wymiarze możemy zadecydować samodzielnie.

Markiza

Jeśli chcemy zasłonić okna przed słońcem, świetnie sprawdzi się również markiza. Przypomina ona daszek wykonany z solidnego materiału. Do ściany lub dachu montowany jest na początku element, w którym znajduje się zwinięta markiza. Następnie rozsuwamy ją i podpieramy kijkiem wchodzącym zazwyczaj w skład produktu. Obecnie w sklepach znajdziemy szeroki wybór markiz. Z pewnością dobierzemy coś odpowiedniego do naszego domu lub mieszkania.

Żagiel przeciwsłoneczny

W sklepach z artykułami do domu i ogrodu znajdziemy również tak zwane żagle przeciwsłoneczne. Nie są drogie, a naprawdę skuteczne. Przypominają płachtę materiału, którą zawiesza się na haczykach montowanych zazwyczaj na ścianach naszego domu. Cena żagli waha się od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy złotych.

Parasol

Klasyczny i ciągle skuteczny sposób ochrony przed słońcem to po prostu parasol. Najlepiej zainwestować w duży i z doczepianą nóżką. Dzięki temu będziemy mogli postawić go na tarasie, a także wbić bez obaw do piasku, gdy pójdziemy na plażę.

Namiot przeciwsłoneczny

Ostatnio w modzie są również namioty przeciwsłoneczne. Możemy kupić je w różnych rozmiarach. Świetnie sprawdzą się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W ich wnętrzu swobodnie można postawić stół oraz krzesła, a także kanapę. Ich koszt waha się do 500 do kilku tysięcy złotych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama