Redakcja Interia Porady

Interia Porady to serwis internetowy o charakterze poradnikowym należący do Grupy Interia-Polsat. Został stworzony przez portal Interia.pl 13 stycznia 2021 roku. Jest profesjonalną kontynuacją serwisu społecznościowego Tipy.pl, który również należy do Interii.

W serwisie porady.interia.pl publikujemy artykuły wyjaśniające problemy i zagadnienia z wielu dziedzin życia. Znaleźć w nich można wartościowe, użyteczne wskazówki na temat:

Reklama

Dziennikarze wchodzący w skład redakcji z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w obrębie tematów, w których się specjalizują - głównie dotyczących zdrowego żywienia, gotowania i kulinarnych eksperymentów czy pielęgnacji roślin. Nie brakuje tu również sprawdzonych domowych sposobów i pożytecznych trików na efektywne sprzątanie, utrzymanie sprzętów i urządzeń domowych w nienagannym stanie oraz pielęgnację skóry i zadbanie o urodę. W artykułach znajdziesz również inspiracje i pomysły na rozwijanie swoich pasji oraz spędzanie wolnego czasu. Od nas możesz również dowiedzieć się wiele na temat związków, miłości i rodziny.

Autorzy piszący dla Was w Interia Porady

Joanna Radecka - team leaderka, wydawca i dziennikarka serwisu porady.interia.pl, w Interii pracuje od 2019 roku. Początkowo była związana z redakcją Tipy.pl, w serwisie Porady jest od początku jego istnienia.  Jest absolwentką filologii polskiej ze specjalnością edytorstwo na Uniwersytecie Pedagogicznym. W trakcie studiów zdobywała doświadczenie w redakcji prasowej i portalu internetowym.

"W Interii tworzę i wydaję treści poradnikowe dotyczące szeroko pojętej tematyki lifestylowej. Specjalizuję się w tekstach związanych ze zdrowym odżywianiem, uprawą roślin i ekologicznym podejściem do urządzania domu. Chętnie zgłębiam tajniki świadomej pielęgnacji skóry i włosów, śledzę nowinki kosmetyczne i triki urodowe, którymi dzielę się w swoich artykułach z użytkownikami. Prywatnie jestem miłośniczką podróży i spędzania czasu na łonie natury. Uwielbiam kuchnię polską, literaturę i filmy fantasy oraz taniec".

Joanna Leśniak - jako absolwentka Socjologii i Komunikacji Społecznej przez lata zajmowała się pracą w mediach - zarówno internetowych, jak i bardziej tradycyjnych. Związana była również z branżą kulinariów, dietetyki i dynamicznie zmieniających się trendów żywieniowych, co pozwala tworzyć rzetelne materiały z tej dziedziny.

"Swoją przygodę z Interią rozpoczęłam w 2021 roku. Nieobce są mi tematy związane z szeroko pojętym stylem życia, popkulturą oraz podróżami. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami z zakresu planowania wypraw bliższych i dalszych oraz ciekawostkami wartymi odkrycia. Od dłuższego czasu zgłębiam również tematykę ogrodniczą, starając się jak najwięcej czasu spędzać na własnej działce pod Krakowem. W wolnych chwilach chętnie wyruszam także na górskie szlaki. Kiedy akurat nie pakuję plecaka, biorę udział w różnorodnych quizach i czytam książki popularnonaukowe".

Martyna Bednarczyk - w tworzenie treści zaangażowana od ponad 10 lat, a pierwsze kroki w Interii stawiała w 2016 roku, podczas praktyk studenckich. Od 2022 roku związana z serwisem Porady, w którym rozwija się kreatywnie i doskonali warsztat pisarski. Na jej doświadczenie zawodowe przełożyła się praca w redakcjach, a także w dziale marketingu, gdzie jako copywriterka odpowiadała za treści promocyjne. Chętnie bierze na warsztat tematy krążące wokół popkultury, ogrodnictwa oraz kulinariów. Dbania o rośliny uczy się podczas pielęgnowania niewielkiego ogrodu. Wolny czas dzieli między ulubione podcasty kryminalne, angażującą lekturę, testowanie przepisów kuchni koreańskiej oraz odkrywanie urokliwych zakamarków w Polsce. 

Tomasz Hirkyj - absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, pochodzi z Nysy. Zaraz po studiach był przez kilka lat edukatorem w jednym z krakowskich muzeów, gdzie mógł rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania. Pracę w Interii - z krótką przerwą - rozpoczął w 2019 r. Początkowo współtworzył serwis Tipy.pl, obecnie działa w redakcji Porady.Interia.pl.

"Najchętniej pisze o tematach związanych z ogrodnictwem i uprawą roślin, ale niestraszne mu również obszary dotyczące diet, zdrowia i lifestyle’u. W wolnych chwilach pogrąża się w lekturze, krząta się po kuchni, zagląda do muzeów, a także wyrusza na górskie szlaki".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama