Reklama

Zdrowe i bezpieczne opalanie – czy to możliwe?

Opalone ciało to synonim udanych wakacji. Obecnie coraz więcej mówi się jednak o negatywnym wpływie promieniowania na skórę i szeroko pojętej ochronie przeciwsłonecznej. Co więc zrobić, gdy nie chcesz lub nie lubisz się opalać, ale marzysz o pięknym, złocistym odcieniu skóry? Taki efekt pozwolą osiągnąć wysokiej jakości kosmetyki naturalne – sprawdź!

Reklama

Słońce - wpływ na zdrowie

Promieniowanie słoneczne jest bezpośrednio łączone z witaminą D, która w naturalny sposób jest syntezowana przez ludzki organizm pod wpływem promieniowania UVB. Witamina D odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, poprawia samopoczucie - chroni przed spadkiem nastroju i koncentracji. Witamina D jest również bardzo istotna w kontekście funkcjonowania układu kostnego - pomaga we wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu.

Jak opalać się zdrowo i bezpiecznie?

Jeśli lubisz się opalać, wybieraj godziny poranne lub popołudniowe. Należy unikać ekspozycji na słońce w południe, od godziny 11-ej do 15-ej, ponieważ wtedy promieniowanie jest najsilniejsze i istnieje duże ryzyko poparzeń. Jeżeli przebywasz w tych godzinach na zewnątrz, wybieraj miejsca zacienione.

Podczas opalania zawsze miej ze sobą nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne oraz butelkę wody. Nie zapominaj również o odpowiednich kosmetykach, najlepiej naturalnych, z filtrami mineralnymi.

Jeżeli przyjmujesz jakieś leki, zapytaj lekarza prowadzącego, czy możesz się opalać. Wiele medykamentów zawiera składniki fotouczulające, mogące prowadzić do powstania rumienia, wysypki, przebarwień pod wpływem promieniowania UV. Co ciekawe, składniki te występują nie tylko w lekach, ale również w niektórych kosmetykach, a nawet produktach spożywczych.

Krem z filtrem SPF - jaki wybrać?

Podstawowym sposobem ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych jest stosowanie odpowiednich kosmetyków z filtrami. Na rynku odnajdziesz wiele preparatów, warto jednak sięgać po kosmetyki naturalne, które nie dość, że ochronią przed słońcem, to dodatkowo nawilżą i zregenerują skórę. Najlepiej wybierać produkty z wysokim faktorem SPF. To wskaźnik ochrony przed promieniowaniem UVB, odpowiedzialnym za efekt opalonej skóry, ale też oparzenia słoneczne i reakcje alergiczne. Należy jednak pamiętać, że należy chronić skórę również przed promieniowaniem UVA, które dociera do głębszych warstw naskórka i występuje przez cały rok. Brak ochrony przed UVA może skutkować przyspieszonym starzeniem się skóry, utratą nawilżenia, elastyczności, przebarwieniami i zmarszczkami. Z tego względu najlepiej wybierać naturalne kosmetyki z minimum SPF 30, chroniące zarówno przed promieniowaniem UVB, jak i UVA. Idealnym przykładem tego rodzaju produktu jest TEAM SUNSCREEN krem nawilżający SPF 30 polskiej marki Resibo. To kosmetyk naturalny, który chroni skórę, dodatkowo głęboko nawilża i intensywnie regeneruje. Stapia się z odcieniem skóry, nie bieli, pozwala na uzyskanie zdrowego efektu glow.

Naturalny kosmetyk z SPF - jak go używać?

Krem z SPF należy nakładać na sam koniec porannej pielęgnacji. Jeśli potrzebujesz, z powodzeniem możesz położyć pod niego dodatkowy krem nawilżający lub ulubione serum. Należy mieć świadomość, że filtr prawidłowo chroni skórę jedynie wtedy, gdy jest nałożony w odpowiedniej ilości - przyjmuje się, że jest to dwukrotna długość środkowego palca. Zawsze jednak warto zapoznać się z zaleceniami producenta, co do stosowania danego kosmetyku.

Ważna jest również reaplikacja kosmetyków z SPF w ciągu dnia. Jeśli Twoja skóra wystawiona jest na mocne promieniowanie słoneczne - nakładaj krem co 2-3 godziny. W innych przypadkach, dla pełnej ochrony, warto nałożyć krem po 6-8 godzinach od pierwszej aplikacji.

Pamiętaj, aby po naturalny krem z SPF sięgać nie tylko latem, ale także wiosną, jesienią i zimą, ponieważ, skóra narażona jest na promieniowanie UVA przez cały rok.

Kosmetyki naturalne dla pięknej i zdrowej opalenizny

Jeżeli unikasz przebywania na słońcu, ale uwielbiasz efekt skóry muśniętej słońcem, możesz skorzystać z produktów brązujących. Warto jednak wiedzieć, że wiele konwencjonalnych artykułów tego typu zawiera szkodliwe dla organizmu substancje chemiczne. Często trudno rozprowadzić je na skórze, pozostawiają smugi i zacieki, a dodatkowo nieprzyjemnie pachną.

Alternatywą dla konwencjonalnych produktów brązujących jest naturalny tonik samoopalający do twarzy, kosmetyk marki Resibo. Produkt jest łatwy w użyciu i w pełni bezpieczny dla cery. Pielęgnuje skórę, nawilża ją i odżywia. Nie pozostawia nieestetycznych plam, wręcz przeciwnie - zapewnia równomierny, złoty kolor, a dodatkowo pięknie pachnie. Produkt ten pozwoli ci na zdrowe, bezpieczne i naturalne przybrązowienie skóry.

Podsumowując

Zdrowe opalanie jest możliwe, jeśli będziesz trzymać się wymienionych przez nas zasad. Eksponując skórę na promienie słoneczne, zawsze nakładaj na nią krem z filtrem SPF. Nie zapominaj o odpowiednim nawodnieniu, kapeluszu lub czapce i okularach przeciwsłonecznych. Jeżeli unikasz tradycyjnego opalania, wypróbuj naturalny tonik samoopalający, który pozwoli ci na bezpieczne i naturalne zbudowanie efektu opalenizny.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama