Reklama

Zastanawiasz się jakie studia wybrać? Podpowiadamy, jakie są najbardziej przyszłościowe kierunki

Wielu absolwentów szkół wyższych zastanawia się, jakie studia wybrać. Wybór kierunku studiów to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka, dlatego do jej podjęcia trzeba się odpowiednio przygotować. Wybrany przez nas kierunek studiów powinien gwarantować nie tylko szerokie możliwości zatrudnienia czy wysokie zarobki, ale również być powiązany z naszymi zainteresowaniami. Słynne powiedzenie mówi, że gdy wykonujemy pracę, która jest naszą pasją, w rzeczywistości nie przepracujemy ani jednego dnia w naszym życiu. W poniższym poradniku wyjaśniamy, jakie są najbardziej przyszłościowe kierunki studiów.

Dlaczego warto ukończyć studia?

Mimo upływu lat pracodawcy w dalszym ciągu premiują tych kandydatów, którzy mogą pochwalić się posiadaniem dyplomu ukończenia studiów wyższych. Wyższe kwalifikacje to nie tylko większe prawdopodobieństwo uzyskania pracy, ale także szansa na osiągnięcie większych zarobków. Dodatkowo, dzięki studiom możemy wykonywać pracę w określonych zawodach cieszących się społecznym uznaniem takich jak prawnik czy lekarz.

W Polsce działa szereg uczelni - zarówno publicznych jak i prywatnych. Dzięki temu kandydaci bez trudu mogą znaleźć taki kierunek, który w pełni będzie odpowiadał ich oczekiwaniom. Jedną z renomowanych uczelni w naszym kraju jest Collegium Humanum, która ma siedzibę w Warszawie oraz filie w Poznaniu, Rzeszowie i Wrocławiu. Collegium Humanum prowadzi kształcenie w trybach stacjonarnym, niestacjonarnym oraz online na kierunkach licencjackich i magisterskich: Prawo, Psychologia, Pedagogika, Finanse i Rachunkowość oraz Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Szczegółowe informacje na temat jej oferty edukacyjnej dostępne są pod adresem https://humanum.pl/.

Czym należy kierować się przy wyborze kierunku studiów?

Wybór kierunku studiów to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka, która ma ogromny wpływ na przebieg naszej kariery zawodowej. W trakcie wybierania kierunku warto przede wszystkim brać pod uwagę swoje własne zainteresowania i predyspozycje.

Nie warto decydować się na rekrutację na popularne kierunki jeżeli jesteśmy przekonani, że nasze upodobania są całkowicie inne. Przykładowo: jeśli ktoś nie znosi widoku krwi, z całą pewnością nie jest mu pisana kariera w zawodzie medycznym. Mimo iż profesja lekarska daje gwarancję wysokich zarobków oraz stabilnego zatrudnienia, to w tym zawodzie sprawdzą się wyłącznie osoby spełniające jasno określone kryteria.

Gdy myślimy o tym, które studia byłby dla nas najlepsze, dobrze jest także zastanowić się nad tym, co najbardziej lubimy robić a także co sprawia nam dużą satysfakcję. Zastanówmy się również, jaki rodzaj pracy preferujemy - pracę w biurze, fizyczną. Istotną kwestią jest także podejście do kontaktów z ludźmi - jednym zależy, by był on w pracy jak największy, zaś inni preferują pracę zdalną w domowym zaciszu bez konieczności osobistego kontaktowania się ze współpracownikami.

Które kierunki studiów są najbardziej przyszłościowe?

Który kierunek studiów daje nam największe możliwości pod względem pewności zatrudnienia i wysokości zarobków? Eksperci wśród najbardziej przyszłościowych kierunków wymieniają przede wszystkim medycynę, prawo, telekomunikację oraz informatykę.

Wynika to z tego, iż zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów od lat plasuje się na niezwykle wysokim poziomie i stale rośnie. Dodatkowo należy nadmienić, że fakt, iż każdy z nas w swoim życiu prędzej czy później będzie musiał skorzystać z usług lekarza lub prawnika jest niepodważalny.

Z kolei rosnący popyt na usługi informatyków wynika przede wszystkim z rosnącej cyfryzacji biznesu na całym świecie. Wraz z rozwojem usług w formie online coraz więcej firm potrzebuje profesjonalnych usług informatycznych, które pozwolą im na właściwe zabezpieczenie wszystkich baz danych. Tym samym osoby, które wybierają karierę w charakterze informatyka, z pewnością nie będą narzekały na problemy ze znalezieniem pracy.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama