Zasłony - jak wybrać najlepsze?

Zasłony pełnią funkcję ocieplania wnętrza i dodatkowo tworzą wyjątkowy klimat w każdym pomieszczeniu. Do wyboru mamy mnóstwo kolorów, wzorów oraz faktur. Dzięki umiejętnie dobranym tkaninom wystrój zyskuje indywidualny charakter i przytulność. Jak dzięki zasłonom podkreślić styl każdego pomieszczenia i jak wybrać najlepsze zasłony? Podpowiadamy.

Zasłony w salonie - jakie wybrać?

Posiadanie zasłon w salonie niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim w połączeniu z dodatkami pozwalają stworzyć we wnętrzu niepowtarzalny klimat. Dekoracyjne zasłony nie są tylko bardzo ważnym, lecz również mobilnym elementem aranżacji. Jeżeli mamy ochotę na delikatny lifting wnętrza, wystarczy wymienić je na nowe oraz dopasować kilka modnych dodatków i detali. Mogą to być ozdobne bibeloty, poduszki czy lampki. Dzięki takiemu zabiegowi bez remontu i zbytniego bałaganu możemy zrobić błyskawiczną metamorfozę salonu.

Do klimatów vintage oraz rustykalnych świetnie sprawdzą się zasłony w kwiaty. W połączeniu z drewnianymi elementami będą tworzyć niesamowity wystrój. Można również pomyśleć o modelach blackout. Zasłony zaciemniające ochronią nas przed słońcem i często pomagają schować się przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów.

Jak wybrać zasłony do pokoju dziecięcego?

Trudno wyobrazić sobie pokój dziecięcy bez zasłon. Ten dodatek sprawia, że wnętrze staje się przytulne i sprawiają, że nie przepuszczają one światła zarówno dziennego, jak i światła lamp z ulicy. Wybór odpowiedniego modelu warto rozpocząć od selekcji materiału. W pokoju dziecięcym, gdzie zazwyczaj można zastać wiele zabawek i pluszaków, musimy wziąć pod uwagę regularne porządki, w tym częste pranie zasłon.

Z tego powodu jakość materiału jest bardzo istotna. W przypadku naturalnych tkanin, jak len czy bawełna zyskamy produkt wysokiej jakości. Tego typu warianty nie elektryzują się i są antyalergiczne. Zasłony dziecięce powinny być także w stonowanych kolorach, jak biel, beż, róż czy błękit. Jeśli jednak chcemy wpuścić do pokoju trochę fantazji, warto znaleźć modele zdobione w postacie z bajek. Zasłony w sklepie Eurofirany zawierają baśniowe wzory oraz te bardziej klasyczne barwy.

Zasłony do kuchni - jak dobrać?

Wiele osób celowo odkłada zakup zasłon do kuchni w obawie przed pobrudzeniem się materiału bądź brakiem dopasowania materiału do pomieszczenia. Ze względu na umiejscowienie okien zwykle nad blatem roboczym, zasłony muszą być zdecydowanie krótsze niż standardowo. Przykładowo zasłony na przelotkach czy żabkach to idealne rozwiązanie do kuchni, ponieważ w łatwy i szybki sposób możemy manewrować materiałem.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Powiązane porady