Zalety ubezpieczenia turystycznego

Nagły wypadek może nas spotkać wszędzie – nawet na upragnionych wakacjach. Warto więc wykupić odpowiednią polisę turystyczną, aby żadne nieprzewidziane sytuacje nie przeszkodziły nam w wypoczynku. Dowiedz się, ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne i co dzięki niemu zyskasz.

Czym jest ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenia turystyczne są skierowane do osób, które planują podróż, zarówno w kraju jak i za granicą. Oferują one ochronę ubezpieczonemu i jego rodzinie. Zakres ubezpieczenia wybierzesz samodzielnie w zależności od potrzeb, miejsca podróży oraz aktywności, jakie mamy zamiar podejmować. W Nationale Nederlanden ubezpieczenie turystyczne możesz mieć już od 3,21 zł za dzień.

Polisa przyda się np. wtedy, gdy:

  • podczas wycieczki złamałeś rękę lub nogę;
  • nagle zachorowałeś i potrzebujesz pomocy lekarskiej; 
  • operator turystyczny odwołał Ci wycieczkę albo z powodów osobistych nie możesz z niej skorzystać;
  • zgubiłeś bagaż na lotnisku lub w drodze na wakacje zepsuł Ci się samochód. 

W ramach polisy otrzymasz nawet do miliona złotych na pokrycie kosztów leczenia, a także transport do Polski lub placówki medycznej w miejscowości, w której przebywasz. Ubezpieczyciel pokryje także koszty ewentualnej akcji ratowniczej. Jeśli dodatkowo wykupisz OC, będziesz mieć też gwarancję pokrycia wyrządzonych przez Ciebie szkód na kwotę do miliona zł. Możesz rozszerzyć zakres ubezpieczenia, jeśli podczas podróży zamierzasz uprawiać sporty ekstremalne np. jazdę na quadach, pływanie na skuterze wodnym, kolarstwo górskie czy snowboard.

Jak zgłosić zdarzenie, jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich ulegnie wypadkowi? To bardzo łatwe. Wystarczy poinformować Centrum Alarmowe - jest czynne całą dobę, 7 dni w tygodniu. Konsultant podpowie, do jakiej placówki się zgłosić, aby uzyskać pomoc. Szkodę możesz zgłosić zarówno Ty, jak i inna wskazana osoba. W większości przypadków ubezpieczyciel koszty leczenia rozliczy bezpośrednio z placówką medyczną lub lekarzem. Jeśli będzie taka potrzeba, w ramach polisy będziesz miał zagwarantowaną wizytę lekarską w hotelu oraz opiekę nad dziećmi i wsparcie tłumacza.

Jak i kiedy wykupić polisę turystyczną?

Polisę turystyczną w Nationale Nederlanden wykupisz już na 4 godziny przed podróżą. Zrobisz to wygodnie przez internet. Na stronie https://www.nn.pl/dla-ciebie/hobby-i-turystyka/ubezpieczenie-turystyczne.html znajdziesz formularz, w którym należy wpisać cel podróży, termin, liczbę osób oraz zakres i sumę ubezpieczenia. Po opłaceniu polisy dokument dostaniesz na maila. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z doradcą ubezpieczeniowym - on odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Cena ubezpieczenia turystycznego zależy od wielu czynników, np. miejsca Twojej podróży. W Nationale Nederlanden otrzymasz zniżkę rodzinną naliczaną wtedy, gdy w grupie osób ubezpieczonych jest przynajmniej jedno dziecko i jeden dorosły, a liczba dzieci przypadających na dorosłego nie przekracza 5. Dodatkowo, posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą skorzystać ze zniżki w wysokości 20%.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Powiązane porady