Reklama

Wyśpij się dobrze! Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko lub sofę?

Na dobry sen składa się wiele czynników. Są to osobiste predyspozycje, jak również panujące wokół warunki – cisza, przyjemna atmosfera, odpowiednie zaciemnienie, ale także właściwie dobrane łóżko czy kanapa. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając mebel przeznaczony do codziennego, nocnego wypoczynku!

Reklama

Artykuł sponsorowany

Łóżko - wygodny materac to nie wszystko!

Wybierając łóżko często skupiamy się wyłącznie na materacu. Jego twardość i jakość wykonania są oczywiście ważne, ale komfortowy sen to nie tylko kwestia wygodnego materaca. Równie istotna jest konstrukcja, a nawet rama łóżka. Stelaż mebla musi być przede wszystkim stabilny oraz odpowiednio sztywny, a rama nie może przeszkadzać w codziennym użytkowaniu. Przy węższych łóżkach nie powinna być wyższa niż materac, ponieważ może to powodować urazy podczas snu, zwłaszcza jeśli konstrukcja mebla jest twarda (np. metalowa). Ramie powinny dobrze przyjrzeć się również osoby wysokie. Jeśli jesteś słusznego wzrostu, lepiej zrezygnuj ze stelaży z wysokimi ramami w nogach łóżka. W twoim przypadku lepiej sprawdzą się meble wyłącznie z zagłówkami, bez zanóżków.

Komfortowa sofa do spania

Panuje powszechny pogląd, że tanie sofy rozkładane nie dorównują łóżkom. Tymczasem takie twierdzenie wcale nie musi być prawdziwe. Obecnie stosowane w przemyśle meblarskim materiały są w stanie zapewnić wygodę i komfortowy sen nie tylko w przypadku sypialnianych łóżek, ale także dla rozkładanych kanap.

Wybierając sofę, która posłuży nam zarówno podczas dnia, jak i w nocy, warto jednak zwrócić szczególną uwagę na kilka parametrów. Jednym z nich jest oczywiście wygodny materac lub siedzisko. Najlepiej, jeśli nie jest dzielone i odznacza się stopniem twardości odpowiadającym standardom materacy łóżkowych. Ważny jest także komfort wstawania i kładzenia się na sofie po jej rozłożeniu. Nie powinny w tym przeszkadzać żadne jej elementy konstrukcyjne. Dobrze też, jeżeli kanapa przeznaczona do codziennego użytkowania w charakterze łóżka nie ogranicza ruchu powietrza w obrębie głów śpiących na niej osób. Właściwe dotlenienie podczas snu jest przecież bardzo ważne dla organizmu.

Jak wybrać łóżko i kanapę do spania? Sprawdź to!

Wybierając łóżko lub sofę dla siebie, albo najbliższej osoby, koniecznie sprawdź:

·        stabilność konstrukcji;

·        komfort wypoczynku na materacu lub siedziskach kanapy;

·        komfort układania się do spoczynku i wstawania;

·        swobodę dopływu powietrza do miejsca, w którym będziesz mieć głowę podczas snu;

·        brak elementów konstrukcji, które mogą ci przeszkadzać.

W przypadku sofy przeznaczonej do codziennego rozkładania i składania, bardzo ważny jest również mechanizm, który do tego służy. Powinien być nie tylko łatwy w obsłudze, ale także solidny i trwały.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama