Tkaniny i ich wpływ na zdrowie – jakie materiały wybierać?

Dbanie o zdrowie jest dobrym trendem, który ustawicznie się zmienia w kierunku holistycznego podejścia. Zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne wpływa odżywianie, aktywność fizyczna i regeneracja organizmu. Traktowanie tego jako jedności będzie idealnym rozwiązaniem. Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna są równie ważne jak tkaniny w naszym życiu. Tekstylne ubrania nie wpływają pozytywnie na zdrowie.

Odnosi się to również do innych rzeczy w naszym domu. Szczególnie należy przyjrzeć się składom koców i pościeli. Zastosowane tkaniny mają bezpośredni wpływ na wentylację organizmu, a te ze złym, a często również toksycznym składem, mogą zaburzać gospodarkę hormonalną organizmu i powodować problemy ze zdrowiem.

Jakie tkaniny zatem wybierać?

Z racji tego, że tkaniny naturalne towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat i odznaczają się wartościowymi cechami, są najzdrowsze. Umożliwiają skórze oddychanie. Tkaniny naturalne powstają z włókien pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego. W pierwszej grupie znajdzie się najszlachetniejsze włókno lniane, bawełna, bambus oraz kokos. W drugiej jedwab, wełna i sierść królicza. Należy uważać przy praniu, aby ich nie zniszczyć sztucznymi środkami piorącymi.

Bezwzględnie należy unikać tkanin syntetycznych i sztucznych. Warto wybrać jakość, nawet kosztem wyższej ceny, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na stan zdrowia. Im więcej sztucznych tkanin w naszym domu, tym wyższe szanse, że prędzej czy później odbije się to negatywnie na gospodarce hormonalnej i funkcjonowaniu całego organizmu. Porady znajdziesz również na medicot.pl

Gdzie szukać dobrej jakości tkanin?

Mimo, że naturalne tkaniny są zdrowsze, to niestety nie są najtańsze. Warto zajrzeć od czasu do czasu do sklepu z odzieżą używaną i poszukać dobrych gatunkowo ubrań i tekstyliów w niższej cenie. Nawet zasłony wykonane z naturalnych tkanin są lepsze dla organizmu człowieka. Odpoczynek w zdrowym lnianym kocu i naturalna bawełniana pościel pozytywnie wpłyną na regenerację organizmu. Skóra ma zdolność absorpcji wielu substancji i związków.

Sztuczne tkaniny, szczególnie te niewiadomego pochodzenia, mogą szkodzić zdrowiu. Naturalne tkaniny mają też wady, ale natury takiej, że szybciej się gniotą i trudno je wyprasować. W zetknięciu z wodą szybciej wychładzają organizm, ponieważ mają większe właściwości chłonące. Warto poświęcić trochę więcej czasu i zadbać o ubrania i dodatki do domu z naturalnych tkanin.

materiały promocyjne partnera