Reklama

Tablet dla grafika: sprawdzamy, co potrafi Wacom, Huion i inne

Każda osoba zajmująca się hobbystycznie bądź profesjonalnie tworzeniem grafiki komputerowej przyzna, że myszka nie jest narzędziem stworzonym z myślą o intuicyjnym rysowaniu. Tymczasem dobrze wybrany pod nasze potrzeby tablet, nie tylko ułatwi naszą pracę i zabawę, ale zastąpi też wyposażenie całej pracowni plastycznej.

Reklama

Artykuł sponsorowany

Tablet graficzny to bardzo wszechstronne urządzenie, które zastosowanie znajdzie nie tylko w tworzeniu grafiki 2D, ale również projektów 3D i obróbce fotografii. Dzięki niemu o wiele szybciej niż z pomocą standardowej myszy możemy tworzyć obrazy, projekty, mapy, schematy techniczne, architektoniczne, projekty CAD. Miłośnicy pisma odręcznego będą mogli nawet zapisywać notatki w wielu programach tekstowych.

Najważniejszą różnicą pomiędzy standardowym tabletem a tym przeznaczonym dla grafika jest użytkowość jego wyświetlacza. W pierwszym typie urządzeń pracujemy i rysujemy na specjalnie wyznaczonej powierzchni poza ekranem, efekty pracy widząc na monitorze komputera, natomiast w drugim przypadku sam wyświetlacz jest równocześnie obszarem roboczym - innymi słowy jest to po prostu tablet graficzny z ekranem dotykowym.

W ofercie sieci sklepów RTV Euro AGD znajdziemy zarówno profesjonalne tablety, jak i te przeznaczone do amatorskich i półprofesjonalnych zastosowań. Które z nich cieszą się największą popularnością? Jak dopasować odpowiedni model do naszych potrzeb i ile nas to będzie kosztowało? Sprawdziliśmy. 

Jaki tablet dla grafika w dobrej cenie?

Wyposażony w ekran o rozdzielczości HD i przekątnej 19,5 cala tablet graficzny Huion Kamvas Pro 20 2019 to dobre rozwiązanie dla osób szukających profesjonalnego urządzenia, równocześnie w przystępnej cenie. Wydając niewiele ponad 2 tys. złotych, dostajemy w zamian tablet z matrycą IPS, która jest w stanie odwzorować 16,7 miliona kolorów. Wyposażony jest także w szkło antyrefleksyjne, które zapewnia redukcję odbicia światła większy komfort w czasie pracy. Piórko stanowiące część zestawu potrafi rozpoznać 8192 stopnie nacisku i różne kąty nachylenia. Kamvas Pro 20 2019 posiada dodatkowo 16 w pełni programowalnych klawiszy i jest kompatybilny z wieloma programami graficznymi i najpopularniejszymi systemami operacyjnymi. Poza zwykłymi zaletami tabletu graficznego może również spełniać funkcję przenośnego urządzenia do oglądania filmów.

Dwukrotnie droższy, ale oferujący więcej funkcji jest tablet graficzny Wacom Cintiq 22. Z pewnością zadowoli wymagających grafików, dzięki ekranowi piórkowemu Full HD o przekątnej 21,5 cala, wyświetlającym obraz w rozdzielczości 1920 x 1080. Posiada również bardzo czułe pióro Wacom Pro Pen 2, wysoką jakość wykonania i jest przyjazny zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych. 

Poręczny gadżet - notatnik elektroniczny

Ciekawym i przydatnym gadżetem, który za niewielkie pieniądze możemy dodać do naszych zakupów, jest daleki krewny tabletów - notatnik elektroniczny. Te zmyślne urządzenia zastąpią nam listę zakupów, samoprzylepne karteczki wieszane na lodówce, a w pewnym stopniu również podręczny szkicownik. Na przykład niewielki model Natec Snail, o 8,5 calowym ekraniku, zapewni nam wygodę sporządzania notatek i szkiców na wyraźnym i jasnym wyświetlaczu LCD, równocześnie kusząc bardzo niską ceną. Co ciekawe, nawet ten "malec" rozpoznaje siłę nacisku piórka na ekran i pozwala nam rysować linie o różnej grubości.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama